Jaki rodzaj nawilżacza wybrać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, jest bardzo istotny dla naszego zdrowia. Jednak osiągnięcie odpowiedniego pułapu wilgotności bez wspomagania się najnowszą technologią jest bardzo trudne i wymaga nie lada gimnastyki. Można oczywiście zawieszać na kaloryferach pojemniki z wodą, ale to rozwiązanie, które skuteczne jest tylko zimą. Można kłaść na parapetach miski z wodą, które latem będą parować, ale nie pozwoli nam to także na określenie optymalnego poziomu wilgotności. Najlepiej jest po prostu kupić dobry nawilżacz ultradźwiękowy.

Dlaczego akurat ultradźwięki?

Nawilżacze powietrza występują w kilku różnych typach. Są to:

  • nawilżacze ewaporacyjne,
  • nawilżacze parowe,
  • nawilżacze ultradźwiękowe.

Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi parametrami i sposobem, w jaki poprawia wilgotność powietrza.

Modele ewaporacyjne działają trochę jak wspomniane wyżej miseczki, korzystając z procesu parowania. Zaopatrzony jest dodatkowo w wiatrak. To co prawda najbardziej naturalna metoda nawilżania powietrza, ale także najmniej wydajna.

Jeżeli zdecydujemy się na model parowy, to musimy wiedzieć, że jego praca polega na tym, by doprowadzić wodę do temperatury wrzenia. Para wodna zwiększy panującą wokół nas wilgotność. Nawilżacze parowe są zdrowe, bo pozwalają na zabicie większości drobnoustrojów, jednak podnoszą znacząco temperaturę pomieszczeń, w których stoją. Mogą być także niebezpieczne dla małych dzieci i zwierząt domowych.

Nawilżacz ultradźwiękowy natomiast, to najnowocześniejszy z typów nawilżaczy, który korzysta z zaawansowanej techniki rozbijania cząstek wody. Pozwala to na uzyskanie delikatnej mgiełki, która wpływa na to, jaką wilgotność otrzymamy. W tym wypadku można również ustawić pożądany poziom wilgotności.

Czy to na pewno zdrowe?

Ależ tak! Własny nawilżacz ultradźwiękowy, to gwarancja posiadania w domu takiej wilgotności, jaka jest dla nas najlepsza. Wpływa on wydatnie na utrzymanie błon śluzowych przewodu oddechowego w odpowiedniej wilgotności, ponadto pomaga w utrzymaniu w pokoju minimalnej liczby drobnoustrojów, takich jak grzyby, bakterie oraz wirusy. Ma także dodatni wpływ na nasze samopoczucie, gdyż nasz organizm potrzebuje większej ilości wody niż ta, której zwykle dostarczamy mu wraz z powietrzem.

Nawilżacze ultradźwiękowe to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w biurze. Pozwolą na dopasowanie ilości wody w powietrzu do indywidualnego zapotrzebowania użytkowników i znacząco wpłyną na poprawę zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *