Nieodzowne witaminy i minerały

0 115

Jak bardzo istotne są witaminy i minerały wpaja nam się to od najmłodszych lat. Każda starsza osoba mówiła – „Jedz dużo warzyw i owoców – będziesz duży i zdrowy”. Jest to oczywiście prawda. Każde warzywo i owoc ma ileś tych witamin i zawsze pozytywnie będzie wpływało na nasze życie ich spożywanie.

 

Niestety im człowiek starszy tym coraz ciężej jest mu wchłonąć odpowiednią dla niego dawkę stosownych witamin. Organizm dziecięcy jest zupełnie inaczej zbudowany i po prostu chłonie wszystko jak gąbka. Dorosły już taki podatny nie jest, nawet jeśli chodzi o pozytywne skutki spożywania różnych potraw. Na odzew naukowców nie trzeba było długo czekać. Dziś witaminy oraz minerały (osobno lub jako jedna wspólna całość) są do dostania w formie kapsułek lub proszku jako suplementy diety. Zaletami takiego rozwiązania jest usprawnienie procesów odpowiedzialnych za sprawność fizyczną, zachowanie formy, poprawienie układu odpornościowego czy chociażby zmniejszenie stresu wywoływanego codziennymi wydarzeniami.

Które witaminy warto brać?

To nieliczne (i nie najważniejsze) dobre strony produktów tego typu. Najlepsze efekty otrzymają oczywiście osoby, które w pewnym stopniu są zaangażowane w sportowy tryb życia. Istotnym elementem, o którym należy pamiętać to fakt, że nie są to takie witaminy jak mamy np. w śliwce czy brzoskwini, bo owoce zawierają również naturalne cukry a każdy owoc jest inny i nie jest w stanie dostarczyć nam codziennej dawki witaminy danego typu. Posiadając suplementy diety z grupy witamin i minerałów oraz stosując do zaleceń na opakowaniu jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze rezultaty i wyposażyć nasz organizm w znacznie większe ilości potrzebnych składników.

Czy suplementy są dobre?

Istotą jest również wchłanianie takich substancji przez nasz organizm. Tutaj mogą się pochwalić wynikami wyłącznie firmy reprezentujące wysoki poziom swoich specyfików. Wraz z ceną rośnie współczynnik wchłaniania. Co to oznacza? Za stosunkowo niewielkie pieniądze dostaniemy owszem witaminy, ale będą one bardzo długo się rozkładały w naszym organizmie. Firmy takie jak odżywki Trec Nutrition chwalą się szybkim wchłanianiem ich suplementów, co zostało zresztą wielokrotnie potwierdzone.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany