Żwirek dla kota – czym się kierować przy jego zakupie?

Każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę jak ważne jest dbanie o czystość samego czworonoga jak i jego otoczenia. Niewątpliwie będzie miało to wpływ na zdrowie i samopoczucie zwierzaka. W związku z tym bardzo istotną sprawą jest przygotowanie odpowiedniego legowiska. Nie mniej ważne będzie zadbanie o miejsce, w które nasz pupil pójdzie za własną potrzebą. Do tego warto zakupić odpowiedni żwirek dla kota.

Wybór dostosowany do upodobań kota

Przygotowanie strefy, gdzie nasz podopieczny będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, to bardzo ważne zadanie. Sama kuweta, to za mało, by zachować w tym miejscu sterylne warunki. W sklepach z kocim asortymentem mamy do dyspozycji wiele różnych produktów, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania, jak i wymagania naszego czworonożnego przyjaciela. Na jaki rodzaj żwirku dla kota warto zwrócić uwagę? Do dyspozycji mamy kilka rodzajów tego produktu. Wybór odpowiedniego nie należy do zbyt skomplikowanych czynności. Wszystko zależy od tego, jaki jego rodzaj preferuje nasz kot. Niektórym będzie to całkowicie obojętne. Inne z kolei mogą mieć swoje upodobania pod tym względem. Warto więc obserwować kota i zaoferować mu to, co lubi.

Walory dobrego produktu

W sklepach z produktami zoologicznymi mamy do wyboru żwirek dla kota, który się zbryla lub jego odmianę niezbrylającą, np. https://lugers.pl/pol_m_Kot_Akcesoria-dla-kota_Zwirek-dla-kota-450.html. Bez względu na to, co wybierzemy, produkt ten powinien posiadać pewne podstawowe walory. Przede wszystkim żwir powinien być wydajny. Poza tym nie powinien sprawiać kłopotu podczas jego usuwania. Kolejna rzecz – nie może podrażniać łap kociaka. I sprawa niezmiernie istotna, musi pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Warto nadmienić, że istnieje też produkt służący pomocą kotom zmagającym się z poważnymi problemami układu moczowego. Chodzi o żwir, który można wykorzystać do badań laboratoryjnych w celu wykrycia kłopotów zdrowotnych naszego czworonoga. Można też zakupić żwirek dla kota sygnalizujący problemy ze zdrowiem. Wskazuje on, że coś jest nie tak poprzez zmianę barwy.

Żwir silikonowy – wydajność przede wszystkim

Jeśli zastanawiamy się nad rodzajem żwirku dla kota, to warto wziąć pod uwagę jego silikonową odmianę. Ten produkt jest wytwarzany z żelu krzemionkowego, zwanego silikatem. Ten rodzaj uważa się za najbardziej wydajny. Często można spotkać wersje kolorowe lub aromatyzowane. Warto dodać, że potrafi on doskonale wchłaniać i zamykać w sobie wilgoć. Dodatkowym jego atutem jest brak pylenia podczas jego użytkowania. Do ciekawych wersji tego produktu zalicza się też żwir drewniany. Na plus należy zaliczyć jego biodegradowalność i walor ekologiczny. Najbardziej wydajny jest w formie zbrylonej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *