Odkurzacz Roomba czy warto? Recenzja

Na pewno znacie to uczucie: musicie zrobić coś, czego bardzo nie lubicie. A gdyby tak można było kupić robota, który zrobi to za Was? Brzmi dziwnie, ale jest prawdziwe. Tak, naprawdę można już kupić robota sprzątającego i dziś go dla Was sprawdzimy.

Co to jest robot sprzątający? 

Robot sprzątający to rodzaj odkurza automatycznego, który dba o czyste podłogi. Można go zaprogramować, żeby samodzielnie zaczynał sprzątanie w określonych dniach. iRobot Roomba wjedzie pod kanapę, aby zebrać kurz i pod stół, żeby zassać okruszki z obiadu. Inteligentna technologia pozwala na unikanie schodów i pokonywanie przeszkód, ruchoma głowica pozwala na dopasowanie się do warunków podłoża: Roomba może odkurzać zarówno posadzki, jak i dywany czy parkiety.

Boczna szczotka wymiata brud wzdłuż krawędzi  mebli i ścian i zasysa go do pojemniczka w środku odkurzacza.  Po skończonej pracy iRobot sam wjeżdża w stację dokującą, by naładować się na kolejne odkurzanie. 

iRobot – jak to działa? 

Odkurzacze automatyczne iRobot Roomba wykonują swoją pracę na podstawie utworzonej mapy mieszkania. Na podstawie sporządzonego planu mieszkania wiedzą, gdzie stoi stół i że trzeba zrobić kilka runek wokół jego nóg, żeby wciągnąć zabrudzenia. Odkurzacze iRobot dzięki opatentowanej technologii i akustycznym czujnikom nie wplątują się w firanki, kable od ładowarek czy dywany. Doskonale radzą sobie z sierścią zwierząt i można nimi sterować przez aplikacje mobilne. Brzmi fantastycznie, prawda? Pora sprawdzić, jak Roomba radzi sobie z codziennymi zabrudzeniami w męskim świecie! 

Męska Strona sprawdza możliwości iRobot Roomba! 

Przeczytaliśmy wszystkie opinie iRobotów, obejrzeliśmy na You Tube wszystkie recenzje Roomby, pora na nasz męski sprawdzian. Otrzymaliśmy do testów dwa modele odkurzaczy automatycznych iRobot: Roomba 676 i Roomba 604. W redakcji zapowiedzieliśmy, że będziemy je testować na wszystkie możliwe sposoby. Najbardziej spodobała nam się możliwość włączenia Roomby 676 przez aplikację iRobot Home – można to robić zdalnie, więc korzystaliśmy z tej opcji kilkakrotnie. Podobno nikt się nie wystraszył, kiedy robot nagle wyjeżdżał ze stacji dokującej.

Apka iRobot Home jest kompatybilna między innymi z Google Assistant, więc czasami zatrzymywaliśmy ją komendą głosową. Skoro mieliśmy przeprowadzić test, to przygotowaliśmy się do niego dokładnie i zamówiliśmy obiad do biura. Zjedliśmy go przy biurkach, więc wokół naszych stanowisk pracy iRoboty miały co robić… Jednak do gry szybko wkroczyły czujniki zabrudzeń i poradziły sobie doskonale z tym, co celowo wypadło nam na podłogę. Korzystając z pogody, pozwoliliśmy też sobie wchodzenie do redakcji w mocno zabłoconych butach. Błoto szybko zaschło i zostawiło solidne zabrudzenia na wykładzinie, ale Roomba poradziła sobie i z błotem.

Zgrabnie omijała też: kosze na śmieci, nasze plecaki (które celowo kładliśmy na podłogę w przypadkowych miejscach redakcji) i nie zawiesiła się na podrzucanych na jej trasie długopisach i markerach. Zdolna bestia! Jeśli zastanawiacie się, czy Roomba jest głośna, powiemy Wam, że w czasie testów zawsze ktoś był w redakcji. Oczywiście, mogłaby odrobinę ciszej pracować, ale z drugiej strony, to nie tylko robot – ale i odkurzacz, więc jakiś dźwięk musi wydawać. Podsumowując: jeśli chcecie ułatwić sobie codzienność, iRobot Roomba powinien z Wami zamieszkać! 

Czy warto?

Nasza odpowiedź to: zdecydowanie warto!.  Odkurzacz Roomba to nie fanaberia czy niepotrzebny gadżet. To realne ułątwienie porządku w Twoim domu i ogromna oszczędność czasu. Właśnie dlatego po naszym teście otrzymuje tytuł: Rekomendowany przez MocnaStrona.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *