Czy warto kupić robota sprzątającego typu roomba?

1 49

Roboty sprzątające od kilku lat stają się bardzo popularnym gadżetem do domu. W teorii ma zaoszczędzić nasz czas, który zamiast na odkurzanie, poświęcimy bliskim, czy naszemu hobby. Ale jak jest w praktyce? Czy warto kupić odkurzacz automatyczny? Czy jest to niezbędny pomocnik w domowych obowiązkach? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tekście. 

 

Jakiego robota wybrać do naszego metrażu?

 

Najpierw powinno się zacząć od rozsądnej analizy tego, jakiej klasy robota sprzątającego potrzebujemy. Roboty sprzątające, które obecnie są dostępne na rynku sprawdzą się zarówno w małym mieszkaniu, jak i kilkupiętrowym domu. Szczególnie polecany jest właścicielom zwierząt i alergikom. Odkurzacz sprzątający pozbędzie się kurzu i sierści z płytek, paneli, terakoty, a nawet z dywanów.

 

Kupując robot sprzątający, należy zwrócić uwagę na pojemność kosza na nieczystości i wydajność baterii. Są to najważniejsze parametry, które powinny nas interesować. Na rynku są model z akumulatorem 3 tys. 200 mAh, który zapewnia robotowi pracę na jednym ładowaniu do 120 min. Jest to dobre rozwiązanie do mieszkań do 100 mkw. Dostępne są także roboty sprzątające wyposażone w baterię o pojemności nawet 5 tys. 200 mAh, działają do 2,5 godzin i polecane są do domów o powierzchni około 250 mkw. Warto przed zakupem dokonać analizy produktów, ponieważ wybierając model z wydajną baterią, dostosowaną do wielkości mieszkania, zagwarantuję, że zakup będzie udany. To samo tyczy się pojemnika na kurz. Do średnich mieszkań wybierz urządzenie z 0,3-litrowym, a do większych z 0,5-litrowym zbiornikiem.

 

Plusy posiadania robota sprzątającego

 

Czy warto kupić robot sprzątający? Zdecydowanie tak. Lista korzyści, znacznie przewyższa listę minusów. Poniżej zebraliśmy najważniejszych zalety inteligentnych robotów sprzątających:

 

– Oszczędność czasu i energii. W czasie kiedy robot zajmuję się swoją pracą domownicy mogą poświęcić go sobie lub zająć się innymi obowiązkami domowymi.

–  Robot sprzątający to nie tylko odkurzacz, ale także mop. 

– Inteligentny robot umożliwia jego zaprogramowanie na sprzątanie w określonych miejscach i czasie. Dzięki aplikacji na telefon możemy uruchomić robota będąc poza domem, a  dzięki wbudowanemu systemowi skanowania doskonale czyta pomieszczenia, tworzy ich mapy i zapamiętuje bariery.

– Dobrej jakości robot wyposażony jest w specjalny filtr czyszczący, który usuwa z powietrza blisko 100% zanieczyszczeń, w tym kurz i bakterie.

–  Robot jest w stanie podnieść komfort naszego życia.

–  Nie które modele odkurzaczy sprzątających pracują bardzo cicho, że praktycznie są niesłyszalne dla naszych uszu.

– Robot sprzątający jest kompaktowych rozmiarów. Można go schować tak, że nie będzie widoczny.

Minusy posiadania robota sprzątającego

 

Czas na drugą stronę. Lista minusów jest znacznie mniejsza i została przedstawiona, aby było to rzetelne porównanie.

 

– Jest to spory jednorazowy wydatek. Jednak nie warto oszczędzać, kiedy już się zdecydujemy na zakupy robota. 

 

– Moc robota nie zawsze Ci wystarczy. Warto przed zakupem sprawdzić jaki model będzie najbardziej odpowiedni do naszego metrażu.

 

– Możesz natrafić na kilka mniejszych problemów. Wszystko jest już zależne od klasy sprzętu. Tańsze roboty mogą się  na przykład “gubić” czy zjechać z trasy.

 

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny? 

 

Chyba ranking nie pozostawia wątpliwości co do zakupu robota. Mamy nadzieję, że sceptycy zostali przekonani, a osoby wahające się złoża w najbliższym czasie zamówienie na swój pierwszy robot sprzątający. Teraz już wiadomo, czym się kierować przy zakupem i czego się spodziewać po takim sprzęcie. My uważamy, że warto kupić odkurzacz samojezdny i zapomnieć o konieczności odkurzania.

 

Robot sprzątający to mały pomocnik, który naprawdę warto mieć w swoim domu. Już po pierwszych dniach użytkowania przekonasz się, ile możesz zaoszczędzić czasu na nieprzyjemnej i żmudnej czynności, jakim jest odkurzanie. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na zabawę z dziećmi, zasłużony odpoczynek lub rozwijanie swoich pasji.

 

1 Komentarz
  1. bb mówią

    Pewnie ale nie typu tylko oryginalną roombe bo jest niezawodna i dokładna w sprzątaniu. Wiem co mówię bo niejeden robot przeszedł przez moje ręce i roomba chodzi najdłużej bez większych problemów.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany