Jak dobrać właściwy fotel do salonu?

Urządzając salon zazwyczaj dbamy o to, aby pomieszczenie było przytulne i zapewniało wygodnie miejsce do siedzenia. Inwestując w zestaw wypoczynkowy warto dobrze przemyśleć wybór mebli.

Od decyzji podczas zakupów zależy późniejszy komfort i zadowolenie z dokonanych wyborów wnętrzarskich. Poniżej kilka ważnych zasad, którą pomogą w wyborze optymalnego fotelu do salonu i zapobiegną rozczarowaniu.

Fotel na miarę … salonu

Oprócz kanapy w salonie warto umieścić piękne fotele. Pierwszą zasadą przy wyborze odpowiedniego fotela do salonu jest zachowanie proporcji. Im mniejsze pomieszczenie, tym fotele do salonu powinny mieć mniejsze gabaryty. I odwrotnie, w przestronnym salonie możemy umieścić pokaźnych rozmiarów mebel wypoczynkowy. Zatem w kawalerce sprawdzi się pojedynczy fotel, albo zestaw miękkich puf. W średniej wielkości pokoju gościnny warto postawić na wybór dwóch foteli, które można umieścić na przeciwko siebie, lub na przeciwko kanapy. Takie rozmieszczenie mebli umożliwia swobodną rozmowę oraz kontakt wzrokowy z rozmówcą podczas chwil relaksu. Największe pole do popisu zapewnia oczywiście przestronny salon z otwartą przestrzenią. W takim pokoju można sobie pozwolić na kilka foteli, również na wyjątkowo duże modele, które zmieszczą więcej niż jedną osobę.

Spójność stylistyczna we wnętrzu salonu

Aby uniknąć rozczarowania po ustawieniu foteli w pokoju wypoczynkowym i zorientowaniu się, że nie pasują do reszty wystroju, należy przed zakupem określić styl pomieszczenia. Zastanów się w jakiej kolorystyce jest cały pokój: ściany, inne meble i dodatki. Jaki efekt stylistyczny chcesz osiągnąć? Jeżeli meblujesz pokój w stylu minimalistycznym nie kupuj barwnego, puchatego fotela, a raczej prosty w formie i w stonowanym kolorze. Barwny fotel jako jedyny taki mebel w minimalistycznym salonie może wyglądać komicznie. Największą swobodę wyboru daje nam styl eklektyczny. Do pomieszczenia w tym stylu można dobrać kilka foteli, a każdy może być inny oraz w innym kolorze.

Fotel fotelowi nie równy

Najważniejszy jest komfort siedzenia w fotelu. Choć wydaje się to oczywiste, często zapominamy o tym kryterium podczas podejmowania decyzji. Nawet najpiękniejszy mebel wypoczynkowy, w którym jednak niewygodnie Ci się siedzi, nie spełni swojej funkcji. Warto przed zakupem sprawdzić parametry fotela i najlepiej przetestować, czy konstrukcja mebla odpowiada naszej anatomii. Nie każdy lubi siedzieć na puchatym, miękkim fotelu. Są osoby, które preferują solidne i nieco twarde poparcie. Zatem przed zakupem fotela nie zapomnij, że będziesz w nim odpoczywał przez następne kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *