Jaki power bank do laptopa?

Laptop to narzędzie, które nie zawsze da się naładować za pomocą zasilacza. Niekiedy dostęp do gniazdka jest utrudniony, a stan baterii nie pozwala na efektywną pracę lub rozrywkę. Rozwiązaniem jest podładowanie laptopa za pomocą power banku. Laptopy, które wspierają standard Power Delivery mogą być ładowane za pomocą dedykowanych zewnętrznych akumulatorów. Ta opcja jest szczególnie istotną dla osób, które dużo podróżują i często mijają się z sieciowym gniazdkiem. Jaki zatem power bank do laptopa wybrać?

Jaki power bank jest potrzebny?

Power bank jest jednym z podstawowych akcesoriów na wyposażeniu każdego wymagającego posiadacza smartfona. Jednak to co pasuje do telefonu nie zawsze będzie pasowało to laptopa. Użytkownikom zależy żeby sprzęt ładował się szybko i bezpiecznie. W rezultacie power banki do laptopów muszą być dopasowane do potrzeb technologicznych posiadanego sprzętu. Ładowanie za pomocą baterii przenośnej możliwe jest tylko w komputerach, które posiada złącze USB-C. Są to nowsze modele sprzętów. Standard USB-C wspiera technologię szybkiego ładowania co pozwala naładować lub doładować laptop w kilkadziesiąt minut, a nie kilka godzin.

Jaką pojemność musi mieć power bank?

Ładunek w laptopach jest o wiele większy niż w smartfonach, dlatego trzeba z zakupem celować w odpowiednią moc. Ładunek baterii zewnętrznej powinien mieć minimum 10 000 mAh. W sklepach bez problemu można znaleźć power banki, które mają znacznie większą pojemność dając niezbędne energetyczne zaplecze. Wiele modeli umożliwia nie tylko ładowanie laptopa, ale również wiele pobocznych sprzętów peryferyjnych jak smartfony lub tablety. Power banki ze względu na swój ładunek energetyczny nie zawsze należą do najmniejszych. W przypadku dedykowanych modeli do laptopów waga i gabaryty mogą być znacznie większe, a sama bateria stanowić większe niż się przyzwyczaiło obciążenie.

Power bank do laptopa czy warto?

Kupno power banka do laptopa pozwala uzyskać znacznie więcej możliwości oraz zabezpieczyć się przed nagłą utratą danych. Pracując na laptopie nie zawsze jest możliwość szybkiego podłączenia się do gniazdka, szczególnie w środkach transportu, samochodzie, pociągu lub samolocie. W rezultacie witalne projekty często nie mogą postępować naprzód. Power bank rozwiązuję ten i wiele innych problemów. Jedna bateria zewnętrzna jest w stanie doładować różne sprzęty, a dzięki technologiom szybkiego ładowania cały proces nie trwa długo.

Szukających wysokowydajnych power banków, które naładują zarówno laptopa, tablet, smartfon oraz wiele innych sprzętów zapraszamy do Świata Baterii. Z pewnością znajdziecie tam produkt dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *