Jaki dron dla dziecka? Czym kierować się przy zakupie drona?

Zdalnie sterowane modele latające wyposażone w zestaw niezależnie działających względem siebie śmigieł to prawdziwy hit ostatnich lat.

Dzięki postępującej miniaturyzacji i coraz większej pojemności baterii drony są coraz tańsze, a tym samym bardziej dostępne dla przeciętnego odbiorcy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego latającego, zdalnie sterowanego modelu dla swojego dziecka, nie powinno Cię to kosztować więcej niż kilkaset złotych. Oczywiście mówimy o standardowych dronach do zastosowań typowo rekreacyjnych. Profesjonalne drony wyposażone w nowoczesny system stabilizacji równie nowoczesnej kamery kosztują znacznie więcej – kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Drony do zastosowań amatorskich, czyli jakie?

Zabawkowe modele latające w zasadniczy sposób nie różnią się od modeli w pełni profesjonalnych. Inne jest jedynie ich wyposażenie i związane z nim oferowane przez drona funkcjonalności. Tanie drony do zabawy nie mają zwykle wysoce zaawansowanych systemów kontroli lotu, nie są wyposażone w super nowoczesne kamery, ultra pojemne baterie czy gimbale, które pozwalają sterować ruchem kamery, jednocześnie ją stabilizując. Prosty dron do zastosowań typowo rekreacyjnych (za kilkaset złotych) wciąż będzie jednak wyposażony w kamerę i będzie oferował możliwość kilkuminutowego lotu na wysokość kilkudziesięciu metrów. Wiele rekreacyjnych dronów wyposażonych jest również w kolorowe diody, które poprawiają jakość zabawy po zmroku, a także w specjalne zaprogramowane instrukcje efektownym manewrów powietrznych, przypisanych do konkretnego przycisku kontrolera lotu.

Dron sterowany kontrolerem czy smartfonem?

Wybierając quadrocopter, warto sprawdzić, czy producent dołączył do niego specjalny kontroler lotu, czy też sterowanie urządzeniem będzie możliwe poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na smartfonie. Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze swojego własnego smartfona, lepiej zdecydować się na zakup drona z kontrolerem lotu. Oczywiście najlepiej wybrać model z wyświetlaczem, na którym w trybie rzeczywistym wyświetlany będzie obraz z kamery. W ten sposób łatwiej sterować urządzeniem i jednocześnie wykonać ciekawe ujęcia z wysokości kilku-kilkunastu metrów. Niestety tego typu drony są nieco droższe. Jeśli chcesz mieć podgląd z kamery w czasie rzeczywistym, a na sprzęt wydać jedynie kilkaset złotych, wybierz model z możliwością sterowania quadrocopterem przez smartfon.

Gdzie bezpiecznie latać dronem?

Jeśli chcesz, by dziecko szybko opanowało sztukę sterowania dronem i jednocześnie nie uszkodziło modelu podczas pierwszych prób latania, do zabawy wybieraj miejsca bez drzew, zlokalizowane w większej odległości od zabudowań, wody, linii energetycznych i ludzi. Najlepszym miejscem do nauki są łąki, boiska czy puste parkingi. Pamiętaj również, że choć amatorskie, niekomercyjne loty dronami są w pełni legalne, nie wolno jednak latać nimi w pobliżu lotnisk. Jeśli rekreacyjny quadrocopter uszkodzi czyjąś własność, będziesz również musiał zapłacić za spowodowaną szkodę, chyba że posiadasz odpowiednie ubezpieczenie OC. Bogatą ofertę dronów znajdziesz na stronie www.actioncam.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *