Garmin – zegarek dla kolejnego Bonda

0 761

James Bond nie nosił nigdy zegarka marki Garmin, ale niewątpliwie kiedyś to zrobi. Po erze Rolexa, Seiko i Omegi powinna nastąpić era Garmina. Dlaczego? Bo myśląc o zegarku wielozadaniowym, który pomoże nam wyjść z opresji i uratować świat nie sposób pominąć tej marki.

 

Historia marki to także ma potencjał na filmowy scenariusz. Nazwa Garmin to kompilacja słów Gary i Min, od imion założycieli.  W październiku 1989 r. 52-letni wówczas Gary Burrell i z 40-letni dr. Min Kao założyli firmę. Mieli wizję i pomysł na realizację, ale zaczynali bez wielkiego kapitału. Za „biuro” robiły dwa składane krzesła i stół do kart. Intensywnie pracowali nad stworzeniem najnowszych narzędzi nawigacyjnych na rynku, którymi są powszechne dziś GPS-y. W zegarek zostały opakowane dopiero w 2003 roku. Wcześniej współpracowali z amerykańską armią i branżą motoryzacyjną. Jednak to biegacze i szeroko pojęci sportowcy spowodowali, że ich firma wypłynęła na szerokie wody.

Jaki jest najlepszy smartwatch?

Dziś Garmin to najszersza i najbardziej znana na świecie gama zegarków produkowanych dla sportu. Tak szerokie spektrum spowodowane jest filozofią firmy, która mówi: „Nie ma dwóch takich samych biegaczy”. Dlatego Garmin to zegarek dla każdego człowieka, który lubi się ruszać – od prostych zegarków GPS, aż po zaawansowane urządzenia multisportowe, używane także w żeglarstwie.

Zegarki Garmin

Najbardziej zaawansowane zegarki biegowe Garmin to m. in: technologią nadgarstkowego pomiaru tętna, fabrycznie załadowane profile aktywności dla wszystkich dyscyplin sportowych i przygód, najważniejsze statystyki dostępne na wyciągnięcie ręki na widgecie, na którym wyświetlane są efekty i postępy treningu, powiadomienia z telefonu, automatyczne przesyłanie danych do dedykowanego serwisu społecznościowego Garmin Connect™, czujnik HRM-TRI zapewniający funkcję zaawansowanej dynamiki biegu i pomiar tętna podczas pływania.

 

Do tego należy dodać niezwykłą wytrzymałość – działanie na jednym naładowaniu do 2 tygodni, niezwykle wytrzymałą tarczę i system łatwej zmiany pasków, który pozwala zmienić charakter zegarka, gdy ze sportowego stroju przebieramy się w garnitur.

 

Z racji potrzeb wynikających ze specyfiki sportu, jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie są zegarki Garmin dla żeglarzy. Taki zegarek zapewnia kompleksową łączność na łodzi, dzięki łączności z ploterami nawigacyjnymi i innymi urządzeniami firmy Garmin. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest np. strumieniowe przesyłanie do zegarka danych niezbędnych do bezpiecznego żeglowania, takich jak prędkość, głębokość, temperatura i kierunek wiatru.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany