Ile kosztuje odblokowanie telefonu w serwisie?

0 17 655

„Telefony, telefony. Telefony w mojej głowie” – śpiewał Grzegorz Ciechowski. W naszych głowach również często gości ten temat, zwłaszcza wtedy, gdy zostaje na niego nałożona blokada.

I chociaż przyczyn takiej blokady może być wiele to zawsze na końcu pojawia się to samo pytanie: Jak zdjąć tę paskudną blokadę i ile może to kosztować. Wtedy to nerwowo szukamy w Google odpowiedzi na to pytanie, a gdy już pojawi się światełko nadziei na to, że jeszcze kiedyś skorzystamy z naszego urządzenia, biegiem pędzimy do serwisu. Jednak, już nie przedłużając, rzucamy Wam właśnie taki promyk, będący odpowiedzią na te nurtujące pytanie. 

Przyczyny blokady

Przyczyn blokady telefonu może być wiele, ale istnieją dwie, powtarzające się najczęściej. Pierwsza z nich to błędne wprowadzenie wzoru, hasła lub kodu mającego za zadanie odblokowanie telefonu. Po kilku nieudanych próbo wach pokazuje nam się wówczas kod prośba o wpisanie kodu PIN-u. I nie oszukujmy się! Nie zawsze jest to ciąg cyfr pamiętamy przez nas o każdej porze dnia i nocy. Inna przyczyna to zgłoszenie przez osoby trzecie naszego telefonu jako skradzionego. W tym przypadku powinieneś pamiętać o odpowiednich krokach, jeżeli to nie ty jesteś odpowiedzialny za ten czyn. Wówczas, powinieneś jak najszybciej zgłosić to zarówno swojej sieci komórkowej, jak też policji, wskazując dane sprzedawcy, jeżeli oczywiście takowe posiadasz. 

Błędnie wpisany kod PIN

Spokojnie. Z dwóch opisanych wyżej przyczyn, najczęściej ma miejsce jednak wpisanie błędnego kodu PIN-u. Korzystając z tej okazji, chcemy również zachęcić, aby zapisać go na kartce lub, jeżeli telefon jest na kartę, zachować po niej opakowanie, gdzie również się on znajduje. Włóż je w miejsce, co do którego masz pewność, że będziesz o nim pamiętał. Tylko co, gdy mamy teraz do czynienia z mądrym Polakiem po szkodzie? Tutaj rozwiązania są trzy. Dwa z nich płatne, trzecie całkowicie darmowe, ale również ze skutkami ubocznymi. 

Bezpłatna metoda na odblokowanie telefonu

Pierwsza z zaproponowanych przez nas metod jest całkowicie bezpłatna. Natomiast polecamy ją jedynie osobom, które w sprawach technicznych czują się dobrze. Mamy tu na myśli zrobienie całkowitego resetu telefonu. Decydując się na tę metodę powinieneś natomiast pamiętać, że posiada ona swoje plusy, jak też minusy. Wśród plusów jest przede wszystkim samodzielność i darmowy sposób na odblokowanie telefonu. Jednak minusy są dwa. Pierwszy to utrata wszystkich danych, jakie znajdują się na Twoim telefonie. Jeżeli nie masz ich nigdzie zgranych to na pewno przepadną. Drugi to fakt, że pomimo utraty pamięci taka metoda nie zawsze może prowadzić do oczekiwanych rezultatów, a dodatkowo również, nie zawsze jest możliwa. 

Odblokowanie telefonu w salonie 

Ta metoda jest już niestety płatna, chociaż możesz skorzystać z niej nie wychodząc z domu. Jedyne czego potrzebujesz to inny, sprawny telefon w tej samej sieci komórkowej. I tak, tu zaczyna się pewna trudność, ponieważ nie zawsze obok nas znajduje się taka osoba. Inną trudnością może okazać się sytuacja, gdy po połączeniu z operatorem, nie znajdziesz sposób na potwierdzenie informacji o tym, że to właśnie ty jesteś właścicielem zablokowanego telefonu. I chociaż bardzo często taka droga jest pierwszym krokiem do sukcesu to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza we wszystkich przypadkach. Koszt takiej usługi również bywa zależny od minuty za połączenie z operatorem Twojej sieci komórkowej, czyli około 2 złotych za minutę połączenia. 

Odblokowanie telefonu w serwisie

Ostatnią możliwością jest odblokowanie telefonu w serwisie komórkowym. Aby to zrobić, powinieneś się tam wybrać i oddać „do naprawy” telefon specjaliście. W wielu przypadkach jest to po prostu zresetowanie telefonu. Natomiast niewątpliwym plusem jest fakt, że Twoje dane mają szansę zostać zachowane. Oczywiście wszystko zależy od przyczyny zablokowania Twojego telefonu, ale komu wierzyć bardziej, niż specjalistom. Decydując się na to rozwiązanie, powinniśmy być też przygotowani na inny minus, czyli poniesione koszty. Te mogą okazać się zupełnie różne, ale w większości przypadków jest to kwota od 40-70 złotych za odblokowanie telefonu w serwisie. Trzeba więc przyznać, że to całkiem niemało, dlatego zachęcamy do skorzystania pierwotnie z wcześniej zaproponowanych przez nas metod. I cóż – powodzenia!

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany