Jak anulować subskrypcję na iPhone? – poradnik

Subskrypcje to coraz popularniejszy sposób za płacenie za dostęp do aplikacji i usług. Możemy posiadać subskrypcje ulubionej gazety, aplikacji do ćwiczeń, aplikacji muzycznej i wiele więcej. Subskrypcja polega na tym, że zamiast płacić za daną aplikację czy usługę jednorazowo pełną kwotę, płacimy co dany okres mniejszą kwotę. Większość subskrypcji jest odnawianych automatycznie, dopóki ich nie anulujemy. Są tego plusy i minusy, ale na pewno jest to bardzo korzystny układ dla twórców tych aplikacji. Zdarza się, że chcemy zrezygnować z danej subskrypcji, ale nie wiemy jak się za to zabrać. Poniżej znajdziemy instrukcję jak anulować i zarządzać naszymi subskrypcjami na urządzeniach Apple.

Jak zrezygnować z subskrypcji na iPhonie?

Jeśli chcemy sprawdzić nasze aktywne, bądź wygaśnięte subskrypcje, wystarczy, że uruchomimy aplikację App Store, a następnie stukniemy na znajdujące się w prawym górnym rogu zdjęcie, podane w naszym Apple ID. Następnie na liście odnajdujemy opcję Subskrypcje i przechodzimy do nich. Można również wejść w Ustawienia, następnie kliknąć w swoje imię i nazwisko i odnaleźć na liście Subskrypcje. Widoczna jest tam lista wszystkich Twoich aktywnych subskrypcji oraz tych, z których zrezygnowałeś, bądź już wygasły. Z listy wybieramy tą subskrypcję, która chcemy anulować i stukamy w nią. W nowym widoku stukamy w przycisk Anuluj subskrypcję. A następnie potwierdzamy chęć jej anulowania, stukając w przycisk Potwierdź. Od teraz, będzie ona oznaczona jako: Ważna do i konkretna data. Co istotne, do tej daty możemy bez przeszkód korzystać z wszystkich możliwości, jakie dostępne są dla użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dlatego, jeśli wiemy, że chcemy zrezygnować z którejś, to warto to zrobić jak najszybciej, nie czekając na ostatnia chwilę, ponieważ możemy o tym zapomnieć. Ważne, aby pamiętać, że usunięcie aplikacji nie usuwa subskrypcji. Jeśli będziemy chcieli usunąć aplikację, która ma wykupioną subskrypcję, to zostaniemy o tym poinformowani poprzez komunikat: „Czy chcesz pozostawić subskrypcję tej aplikacji?”. Stukając w przycisk Pozostaw, subskrypcja będzie dalej się odnawiała i nadal będą pobierane pieniądze z naszego konta. Natomiast klikając w Zarządzaj subskrypcją, będziemy mogli ją anulować, a następnie odinstalować aplikację. 

Jak anulować subskrypcję na komputerze Mac?

Proces anulowania subskrypcji na komputerze stacjonarnym jest wręcz identyczne jak na telefonie. Należy otworzyć aplikację App Store. Następnie kliknąć na przycisk logowania lub imię i nazwisko u dołu paska bocznego. Kolejny krok to kliknięcie opcji Pokaż informacje na górze okna. Może wtedy pojawić się prośba o zalogowanie. Następnie przewijamy stronę, która pojawi się na ekranie, do sekcji Subskrypcje i klikamy opcję Zarządzaj. Szukamy subskrypcji którą chcemy anulować, klikamy opcję Edycja. Wybieramy opcję Cancel Subscription (Anuluj subskrypcję). Jeśli nie widzisz opcji Anuluj subskrypcję, została ona anulowana wcześniej i nie zostanie odnowiona. 

Jak anulować subskrypcję na zegarku Apple Watch?

 

Subskrypcje można także anulować z zegarka Apple Watch. Należy otworzyć aplikację App Store na zegarku. Następnie przewinąć do pozycji Konto i stuknąć w nią. Kolejny krok to znalezienie pozycji Subskrybcje i stuknięcie w nią. Kliknąć w wybraną subskrypcję, którą chcemy anulować. Wybrać opcję Anuluj subskrypcję.

 

Jak anulować subskrypcję na urządzeniu Apple TV?

 

Inaczej sprawa wygląda  w przypadku Apple TV. Na urządzeniu Apple TV można tylko edytować subskrypcje aplikacji dla systemu tvOS, które są zainstalowane na urządzeniu Apple TV. Na urządzeniu Apple TV, 3. generacji lub starszym, konieczne jest użycie urządzenia z systemem iOS lub iPadOS albo komputera, aby zarządzać subskrypcjami. Należy otworzyć menu Ustawienia, wybrać opcję Użytkownicy i konta, a następnie wybrać swoje konto. Następnie wybieramy opcję Subskrypcje. Kolejny krok to wybór subskrypcji, którą chcemy zarządzać, a następnie wybieramy opcję Anuluj subskrypcję.

Joanna Cichońska / Redaktor MocnaStrona.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *