Po czym poznać, że pora wymienić telefon na nowy?

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, jeśli chodzi o telefony. Wiele osób chcąc podążać na nowinkami technologicznymi, zmienia swój smartfon niemal co roku, jednak znajdują się również tacy, którzy nie widzą sensu w wymianie działającego telefonu i przyzwyczajają się do “starego” sprzętu. Kiedy wymiana telefonu na nowy jest konieczna? Dlaczego warto zdecydować się na nowszy sprzęt?

Poważna awaria i nieopłacalna naprawa – zakup nowego telefonu to najlepsze rozwiązanie

Na nowy telefon warto zdecydować się wtedy, gdy naprawa starego sprzętu zwyczajnie się nie opłaca. Dzieje się tak, gdy gwarancja producenta już nie obowiązuje, a uszkodzeniu uległa na przykład płyta główna – pojawiają się wtedy poważne problemy z zasięgiem oraz większością podzespołów w smartfonie. Nie oszukujmy się, w takim przypadku telefon nie należy już do najnowszych, poza tym naprawa nie gwarantuje braku późniejszych usterek, co więcej, sama naprawa nierzadko przekracza aktualną wartość urządzenia – dlatego zakup nowego telefonu to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. 

Zalanie telefonu – wymieniać czy naprawiać?

Nie każdy model telefonu jest wodoodporny i na skutek zalania, sprzęt najczęściej przestaje działać. W tym przypadku naprawa bardzo często jest skomplikowana i wiąże się z wymianą wielu podzespołów. Niestety również w przypadku nowego telefonu za naprawę w skutek zawilgocenia trzeba samodzielnie zapłacić – często gwarancja nie pokrywa tego typu przypadków. Warto pamiętać, że naprawa telefonu, który wpadł bezpośrednio do wody zazwyczaj kosztuje tyle co nowy telefon – w tym przypadku bardziej opłaca się wymienić smartfon na nowy, być może wodoodporny model.

Uszkodzony ekran w smartfonie – czy lepiej kupić nowy telefon?

Telefon z lekkim uszkodzeniem ekranu w dalszym ciągu może być z powodzeniem używany na co dzień. W przypadku większych zniszczeń, zbitą szybkę można wymienić, jednak często koszty za nowy ekran oraz zamontowanie go, przekraczają sumę 1000 złotych. W takim przypadku należy przeliczyć, czy nie lepszym rozwiązaniem jest po prostu wymiana całego sprzętu i czy na pewno warto inwestować w stary telefon, skoro wymiana samego ekranu przekracza jego wartość. 

System i model się zestarzały – dlaczego warto wymienić telefon?

Nie zawsze zakup nowego telefonu musi być skorelowany z usterką starego. Niekiedy starsze modele przestają spełniać nasze oczekiwania, stają się powolne, wymagają starszych wersji na przykład ładowarki, czy nieustannie zacinają się i gubią zasięg, niekiedy może brakować w nich również pamięci lub pogarsza się jakość wykonywanych zdjęć. W takim przypadku kupno nowego telefonu rozwiązuje problemy i można w pełni skorzystać z najnowszej technologii dopasowanej do naszych potrzeb.

Naprawa jest utrudniona przez brak części zamiennych

Warto kupić nowy telefon również wtedy, gdy dostęp do części zamiennych lub akcesoriów jest utrudniony. Zwłaszcza w przypadku starszych modeli, naprawa jest bardzo utrudniona, gdy w magazynie serwisu braku części przeznaczonych do tego konkretnego urządzenia. Wiele punktów nie podejmie się w takim przypadku naprawy, a nawet jeśli pojawia się wtedy konieczność sprowadzania podzespołów. Analogicznie może być problem w znalezieniu szkła hartowanego, obudowy czy ładowarki pasującej na starszy telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *