Dlaczego wynajem samochodu na firmę jest korzystniejszy od leasingu?

Samochody firmowe to już nie luksus, ale wszechobecne źródło zarobku, bez którego żadne przedsiębiorstwo nie może się obejść. Niemniej jednak zakup nowych to ogromne koszty, nawet dla firmy dobrze prosperującej. Natomiast sam leasing nie zawsze może spełniać nasze oczekiwania.

Zakładasz nową firmę lub już ją posiadasz, a samochody stanowią podstawowe narzędzie pracy twoich pracowników. Nie możesz czekać, aż będzie cię stać na ich zakup, bo one są potrzebne tu i teraz dla rozwoju twojej spółki. Zatem zastanawiasz się co wybrać kredyt na nowe samochody czy może leasing ? Obie oferty mogą generować dla ciebie zbyt duże koszty, na które na obecną chwilę może cię nie stać lub takie rozwiązania nie są zbyt rentowne po przeliczeniu kosztów i zysków.

Jaki jest najlepszy leasing auta?

Dlatego mamy dla ciebie ofertę wprost dopasowaną do twoich potrzeb, która da ci możliwość pełnej działalności i rozwoju twojej firmy, a przy okazji jest tańsza od innych alternatywnych rozwiązań. Długoterminowy wynajem samochodów przez firmę to dość nowa propozycja, ale cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem przedsiębiorców. Z tej formy usługi korzysta już wiele firm i korporacji w Polsce. Wynika to z lepszej oferty w porównaniu do leasingu czy kredytu inwestycyjnego, która daje przedsiębiorcom wiele udogodnień.

Samochód do wynajęcia, co to jest?

Zalety długoterminowego wynajmu samochodów

1. Niższe koszty niż leasing. Decydując się na długoterminowy wynajem samochodów, przedsiębiorca nie wnosi opłaty początkowej. W przypadku leasingu opłata ta istnieje i wynosi ok. 25% wartości samochodu.

  1. Miesięczna kwota wynajmu zawiera również koszty serwisowania samochodu.
    Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z różnic, jakimi są koszt zakupu samochodu i rabatu, a koszty eksploatacyjne samego posiadania pojazdu. Dlatego zazwyczaj wybierają te niezawodne, których ceny zakupu i serwisowania są nie małe, ale za to pojazd doskonale się sprawdza w codziennym utrzymaniu. Dzięki długoterminowemu najmowi aut przedsiębiorca oszczędza na dodatkowych opłatach serwisowych.
  2. Ponadto po zakończeniu kontraktu koszt wykupu jest równy wartości rynkowej samochodu, a w leasingu to zaledwie kilka procent wartości samochodu. Przedsiębiorstwa decydujące się na długoterminowy wynajem mogą dużo zaoszczędzić na miesięcznych ratach.
  3. Umowa zawierana jest na rok z możliwością przedłużenia o kolejny. W przypadku leasingu operacyjnego ten okres trwa 3-4 lat.Długoterminowy wynajem samochodów to opłacalna inwestycja zarówno dla dużych firm oraz korporacji, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *