Teczka męska – jaką teczkę wybrać na prezent?

Teczki męskie stanowią obowiązkowy element dress codu w przypadku wielu zawodów biurowych. Przedstawiciel handlowy, biznesmen, adwokat czy bankowiec traktują teczki czy aktówki jako codzienne narzędzie swej pracy. Produkty te powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również solidne i eleganckie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując męską teczkę na prezent.

Materiał, z którego wykonano teczkę

Wysokiej jakości teczki męskie są zazwyczaj produkowane ze skóry naturalnej, ewentualnie wysokogatunkowej skóry ekologicznej. To materiał, który pasuje do każdej eleganckiej stylizacji. Dobra jakościowo skóra zachowuje również swój estetyczny wygląd i właściwości przez lata. Dzięki odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji teczki te posłużą obdarowanemu przez długi czas. Niestraszne są im bowiem silny wiatr, mróz, deszcz czy śnieg – teczki z dobrej skóry są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechują się też wysoką odpornością na przetarcia i uszkodzenia w wyniku noszenia ciężkich rzeczy. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, że na skórze powstanie zarysowanie czy przetarcie, to skazę można łatwo zapastować specjalnym środkiem do pielęgnacji skóry.

Pojemność teczki

Kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając teczkę jako upominek, jest jej pojemność. Teczki męskie powinny z łatwością mieścić wszystkie ważne dokumenty w formacie A4. Dobrze również, aby posiadały specjalną, wzmacnianą przegrodę na laptopa, co z pewnością wpłynie na komfort korzystania z produktu.

Teczka biznesowa powinna także mieć kieszenie i sztywne przegródki. Można do nich włożyć dokumenty, bez obaw o to, że ulegną one pognieceniu. Ponadto kieszenie sprawdzą się też świetnie jako miejsce na podręczne akcesoria: kalendarz, notatnik, klucze, ładowarkę do telefonu itp. Zwróć też uwagę na to, czy teczka posiada specjalne miejsce na ołówki i długopisy.

Uchwyty i zapięcie

Zadbaj także o to, aby teczka została wyposażona nie tylko w długi pasek na ramię, ale również mniejsze uchwyty, które pozwolą obdarowanemu wygodnie trzymać teczkę w dłoni. To ważne, bowiem przy dużym ciężarze uchwyty są znacznie pewniejszym rozwiązaniem niż długi pasek, które może ulec przerwaniu. Ważne jest też, aby uchwyty były odpowiednio szerokie, grube, a przy tym miękkie, co wpłynie na komfort noszenia teczki w dłoni.

Istotnym elementem jest też zapięcie. Powinno ono być dostatecznie solidne i mocne, aby nie otwierało się np. pod wpływem dużej ilości dokumentów w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *