Jak nosić garnitur bez krawata?

Krawat to element garderoby, który na dobre wpisał się w symbolikę męskiej elegancji i wyrafinowanego stylu. Jednak wielu z mężczyzn nie przepada za jego noszeniem. Nieodpowiednio dobrany czy zawiązany krawat może krępować ruchy lub wyglądać nieestetycznie, dlatego też z pewnością niektórzy panowie woleliby nosić garnitury bez akcesoriów ozdobnych. Czy takie rozwiązanie jest uchybieniem od norm elegancji i dobrego stylu?

Czy można nosić garnitur bez krawata?

Garnitur zaprojektowano z myślą o krawacie. Połączenie spodni, marynarki i koszuli z krawatem to elementy przeznaczone do noszenia razem i tylko w takim przypadku stylizacja wygląda kompletnie. Klapy w marynarce, wraz z kołnierzykiem koszuli wręcz tworzą bazę, oprawę dla krawata, którego linia ma przebiegać od szyi w dół, przez środek klatki piersiowej, nadając wyglądowi szczególnego, eleganckiego stylu. Dlatego też w sytuacjach bardziej formalnych nie warto odbiegać od przyjętych norm ubioru, ze względu na możliwość popełnienia poważnej gafy. Jednak nie ma co ukrywać, że męski garnitur, z lekko rozpiętą przy szyi koszulą – może wyglądać dobrze, ale też seksownie. Taki ubiór może być odpowiedni w sytuacjach mniej formalnych, a bardziej nonszalanckich, kiedy zależy panom na eleganckim wyglądzie, ale z nutą zawadiackiego stylu.

Jak nosić garnitur bez krawata?

Aby dobrze prezentować się w swobodnej i nonszalanckiej stylizacji warto zastosować kilka reguł, które pomogą w uzyskaniu takiego wyglądu:
Jeśli wkładasz garnitur bez krawata – niech ten pierwszy nie będzie typowo formalny. Ten zabieg sprawdzi się wyłącznie wtedy, gdy decydujesz się na model sportowy/casualowy lub zestaw koordynowany.
Wybierz także mniej formalną koszulę – np. oxford z kołnierzykiem button down, który jest przypięty do koszuli guziczkami, dzięki czemu utrzymuje dobry kształt.
Aby nie wyglądać monotonnie, zaakcentuj look innym akcesorium, np. poszetką.
Pamiętaj, że przy braku centralnego punktu zainteresowania – w oczy rzucać się będą inne elementy twojego ubioru, dlatego warto zadbać o dobrze wyglądające buty czy odpowiednio dobrane spinki do koszuli.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że takie dodatki jak krawat ze sklepu milermenswear.com, sprawią, iż stylizacja będzie wyglądała elegancko i formalnie, dlatego w sytuacjach o charakterze biznesowym warto postawić na klasyczny wygląd ze względu na obowiązujący dress code. Jednak w niektórych wypadkach warto wybrać nonszalancki look i postawić na nieformalny wygląd. Zadbaj wtedy o kilka drobnych szczegółów, by czuć się swobodnie i dobrze wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *