Jak wybrać spinki do mankietów?

Ozdabianie mankietów przy męskich koszulach było praktyką stosowaną dawno temu już za czasów średniowiecza. Jednakże same spinki do mankietów zaczęły upowszechniać się dopiero w okolicach XIX wieku. Stanowiły one swego rodzaju alternatywę dla guzików. Spinki do mankietów kojarzone były wówczas ze strojem formalnym, co nie sprawia, że nie mogą być one wykorzystane do codziennych stylizacji w dzisiejszych czasach. Na co warto więc zwrócić uwagę przy doborze tego elementu stroju?

Kiedy warto nosić spinki?

Spinki do mankietów to przede wszystkim element sprawdzający się przy strojach formalnych. Wpinane są one w mankietu eleganckich, klasycznych koszul z długim rękawem. Stanowią więc świetny dodatek podczas ślubu, koncertu, gali czy innych podniosłych uroczystości. To także niezbędny element w różnej maści wydarzeniach, gdzie obowiązuje określony dress code. W takich przypadkach warto postawić przede wszystkim na minimalizm.

Także koszule na co dzień będą odpowiednie dla wykorzystania spinek, które można łączyć z najróżniejszymi kolorami koszul. Wszystko jest uzależnione przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Spinki to nie tylko element ozdobny. Może on także wyrażać nasz nastrój, charakter czy też gust.

Dobór koloru

Decydując się na zakup spinek, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Decydując się na spinki, z których będziemy korzystać podczas ważnych uroczystości, warto rozważyć modele wykonane ze srebra lub złota. Rynek oferuje ponadto także mnóstwo spinek do mankietów, które sprawdzą się podczas codziennych stylizacji. Należy jednak uwzględnić kilka ważnych zasad:

  • Dopasowanie koloru pod kątem rodzaju uroczystości- formalne wydarzenia wymagają od nas uwzględnienia szczególnych kryteriów. Zastosowanie spinek z metali szlachetnych sprawdzi się najlepiej. W innych przypadkach można pozwolić sobie na nieco luzu
  • Kolor spinek, a kolor koszuli- w przypadku białych koszul najlepiej sprawdzą się wszystkie klasyczne barwy. Z kolei dla koszul kolorowych warto wybierać kontrastujące kolory
  • Dopasowanie do innych dodatków- prawidłowe spasowanie spinek z innymi dodatkami jest ważnym elementem, by zachować wysoki poziom estetyki. Warto uwzględnić takie rzeczy jak kolor klamry przy pasku czy kolor zegarka.

Spinki do mankietów, a koszula

Decydując się na wybór formalnej koszuli wraz ze spinkami, nie można zapomnieć wówczas o krawacie bądź musze. Dzięki temu zaprezentujemy się w sposób, w jaki powinniśmy- formalny i elegancki. Ponadto koszula, którą założymy musi mieć usztywniony kołnierzyk oraz brak kieszeni.

Wybór casualowej spinki na luźny wypad, nie jest wcale prostym zadaniem. Trudne może okazać się dobranie odpowiedniego kształtu i koloru, tak by nie przekroczyć granicy kiczu i dobrego stylu. Półformalna koszula w takim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. To spinki mają przyciągać uwagę i być w centrum uwagi, dlatego też koszula nie może mieć zbyt dużej ilości wzorów czy mocno rzucających się kolorów.

Reasumując, w większości przypadków dobór spinki do formalnych spotkań będzie znacznie łatwiejsze, dzięki narzuceniu pewnych zasad. W przypadku nieformalnych wydarzeń, dobór stylizacji samodzielnie może być znacznie trudniejszy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *