Lee Jeans i Schott NYC łączą siły, aby stworzyć kapsułową kolekcję kurtek w charakterystycznym amerykańskim stylu.

0 86

Lee Jeans X Schott NYC nawiązały współpracę, aby stworzyć kolekcję podszytą amerykańską historią. Jej efektem jest kapsułowa kolekcja czterech kurtek, koszulek i nakryć głowy w niepowtarzalnym stylu. Ten wspólny projekt połączył dwie prawdziwie amerykańskie marki o niesamowitym dorobku sięgającym ponad sto lat wstecz.

Firma Lee Jeans została założona w 1889 roku i może pochwalić się bogatą historią innowacji w dziedzinie denimu. W swoim dorobku ma między innymi oryginalne wąskie jeansy i kurtkę denimową, jak również wiele fasonów w roboczym stylu. Marka Schott NYC, założona w 1913 roku, słynie natomiast ze stylowej odzieży wierzchniej  – od kurtek lotniczych po modele typu biker.

Kolekcja, wykorzystująca najmocniejsze strony i doświadczenie obu marek, obejmuje cztery legendarne kurtki w nowoczesnym stylu nawiązujące do archiwalnych modeli.

Główne modele kolekcji: cztery legendarne kurtki

Model Pilot Lee to klasyczna kurtka lotnicza A-2 z jeansu z odpinanym kołnierzem wykonanym z kożuszka. Fason ten wyróżniają dwie kieszenie z klapkami i kieszeń na zamek na lewym rękawie oraz prążkowane wykończenie dołu i mankiety w kolorze indygo.

Czarna kurtka z owczej skóry o nazwie LC B3 Lee jest inspirowana modelami kurtek lotniczych z tego samego materiału z okresu II wojny światowej. Ma skośną kieszeń na klatce piersiowej oraz klasyczne logoLee. Kołnierz i mankiety mają miękkie w dotyku wykończenie.

Model LC Storm Lee nawiązuje do klasycznej kurtki jeansowej Lee Storm Rider. Wyróżniają go te same znane detale –  wąski krój, skośny karczek, podwójne kieszenie na piersi oraz zygzakowate przeszycie na plisie. Kurtka została uszyta z czarnej skóry.

Kolekcję kurtek zamyka inspirowany modelem Letterman w uczelnianym stylu fason o nazwie LC Vars Lee. Kurtka ta ma jeansową część główną i skórzane rękawy. Ten ciemnogranatowy minimalistyczny fason jest ponadczasową wersją popularnego modelu chętnie noszonego przez młodzież akademicką.

W kolekcji znalazły się też dwa modele T-shirtów, każdy w trzech kolorach:  granatowym, białym i czarnym.

Dopełnieniem kolekcji jest kapelusz typu bucket wykonany z bawełniano-konopnego denimu i ozdobiony wyhaftowanym logo obu marek. Materiał wykorzystany do jego uszycia podkreśla zaangażowanie Lee Jeans i Schott w bardziej zrównoważoną produkcję.

Ta stylowa amerykańska kolekcja łącząca nowojorską lotniczą stylistykę marki Schott i autentyczny roboczy styl marki Lee Jeans na długo pozostanie w garderobach miłośników mody.

 

LEE

Lee® jest marką denimową z ponad 130-letnią historią i bogatym dziedzictwem, która od wielu lat z wielkim sukcesem przyczynia się do popularności odzieży denimowej na świecie. Łącząc bogatą historię z tradycją i nowoczesnymi innowacjami, Lee® od wielu lat wyznacza nowe trendy, oferuje modne kolekcje i dowodzi, że denim to o wiele więcej niż tylko ubrania robocze.

www.lee.com

@leejeanseurope

 

SCHOTT NYC

Witalność, spontaniczność, kreatywność, zaangażowanie, autentyczność i jakość – właśnie te cechy wpisane są w DNA marki Schott. Brand został założony w roku 1913 przez braci Irvinga i Jacka, a jego kolekcje są stylowym połączeniem tradycji i nowoczesnych trendów.

www.schott-store.com
@schottnyc_europe

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany