Jak okiełznać niesforną fryzurę?

Fantazyjne fryzury dla mężczyzn wyglądają efektownie, jednak wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i używania stylizującej je brylantyny do włosów dla mężczyzny. Kiedyś mężczyźni dla wygody nosili bardzo krótkie fryzury. Obecnie modne są nieco dłuższe cięcia, które sprawiają wiele kłopotów, kiedy pogoda nie dopisuje. Jak zatem można okiełznać niesforną fryzurę?

Bad hair day – czyli stylizacja rozczochrana

Włosy układają się na różne strony? A może ułożyć je tak, by tworzyły niesforny nieład, który paradoksalnie prezentuje się bardzo stylowo. Fryzurę typu bad hair day można ułożyć przy pomocy suszarki, sprayu do stylizacji włosów i wosku. Wystarczy suszyć włosy ze wszystkich stron, pozostawiając ich ułożenie się przypadkowi. Kiedy są już prawie suche można zacząć palcami układać je do przodu. Dbanie o włosy dłuższe wymaga użycia sprayu do stylizacji, który rozprowadza się począwszy od tylnych pasm, podnosząc włosy dłonią. Następnie wystarczy użyć nieco wosku do stylizacji. Aby uzyskać niesforny rozczochrany przód fryzury, najpierw trzeba zadbać o odpowiednie skrócenie boków fryzury i pozostawienie góry nieco dłuższej. W ten sposób wystylizowaną rozczochraną stylizację fryzury uzyska się bez trudu.

Układanie włosów przy pomocy wosku, pasty lub gumy

Odpowiednio długa, zapuszczona góra fryzury i lekko wygolone boki pozwalają na wykonanie efektownego uczesania włosów do tyłu. Dbanie o włosy, które są nieco dłuższe wymaga poświęcenia chwili na ich stylizację, jednak efekt wart jest poświęcenia kilku minut. Po umyciu, na suszarkę, najlepiej założyć cieńszą nakładkę. Susząc boki, należy jednocześnie podnosić włosy do góry. To samo należy uczynić z przodem fryzury. Przyzwyczajenie włosów do tej pozycji nie gwarantuje jeszcze trwałości. Na samym końcu, kiedy już uda się ułożyć je nieco do góry, stosuje się wosk, który rozprowadza się w nie za dużych ilościach na całej głowie. Powtarza się ruch zaczesywania włosów palcami do tyłu. Można również użyć zamiast wosku, pasty lub gumy. W ten sposób nawet najmniejszy kosmyk zostanie ujarzmiony. Nie będzie to klasyczna zaczesana fryzura, jak przy pomocy brylantyny, gdyż linia włosów będzie nieco podniesiona. Nie będzie zatem przylegać do skóry głowy.

Brylantyna do włosów dla mężczyzny – wygoda i modny wygląd

Niegdyś brylantyna do włosów dla mężczyzny po prostu przeciwdziałała ich przesuszaniu się. Obecnie stosowana jest w jednym celu, aby wystylizować włosy. Nadaje się zwłaszcza dla takich, które trudno ułożyć jedynie przy pomocy szczotki i suszarki. Brylantyna do włosów jest jednym z najbardziej popularnych środków do stylizacji męskich włosów. Pozwoli ułożyć każde pasmo włosów, a dodatkowo je nawilży. Dzięki brylantynie do włosów stworzy się fryzurę w stylu lat 50.tych – Pompadour. Zwyczajowo używa się do tego celu pomad na bazie oleju mineralnego i wosku. Taki kosmetyk spowoduje świecące wykończenie idealnie zaczesanej fryzury. Niemniej jednak jest obciążająca dla włosów, a przede wszystkim bardzo trudno zmyć ją potem z głowy. Dlatego coraz częściej zastępowana jest brylantyną do włosów, która sprawdzi się równie dobrze, a dodatkowo, dzięki temu, że jest stworzona na bazie wody można łatwo spłukać ją z włosów. Jest to duża zaleta, która skłania wielu mężczyzn do jej wybierania w celu misternego ułożenia wszystkich kosmyków włosów. Również kręcone włosy można stylizować przy jej pomocy. Wystarczy wetrzeć odrobinę we włosy, by ułożyć drobne loki.

Puder, pianka, pasta i lakier kwartet idealny, bez którego dbanie o włosy byłoby niemożliwe

Jeśli włosy są niesforne, a jednocześnie dosyć cienkie warto zaopatrzyć się w puder do włosów. Zwiększy ich objętość, a jednocześnie pochłonie nadmiar sebum. Końce można ułożyć przy pomocy pasty, a całość utrwalić lakierem. To doskonały sposób by okiełznać niesforną fryzurę, gdzie włosy są w nieładzie, a jednocześnie przylegające do głowy. Puder, pasta pianka i lakier to niezbędnik mężczyzny, dla którego dbanie o włosy nie sprowadza się jedynie do użycia szamponu i chce wyglądać modnie, a także stylowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *