Kącik majsterkowicza – jak go urządzić?

0 293

Każdy mężczyzna od czasu do czasu potrzebuje odrobiny relaksu i wytchnienia od natłoku codziennych wydarzeń. Dla części facetów najlepszą formą relaksu jest ruch na świeżym powietrzu, dla innych wędkarstwo, a dla jeszcze innych majsterkowanie w zaciszu swojej piwnicy lub przydomowego garażu. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy mężczyzn, zanim zaczniesz korzystać z niebagatelnej kolekcji swoich narzędzi, najpierw musisz przygotować wygodne miejsce do pracy. Kącik majsterkowicza musi być miejscem urządzonym w sposób funkcjonalny, oferując odpowiednio dużą ilość przestrzeni do pracy i wypoczynku. Musi być zatem miejscem wyposażonym w takie rozwiązania, które zagwarantują miejsce do składowania narzędzi – przyda się do tego regał metalowy, oraz miejsce do wygodnej pracy – do tego niezbędny będzie duży stół roboczy.

Składowanie narzędzi

Podstawowe umeblowanie większości piwnic i garaży to różnego rodzaju regały ustawione wzdłuż ścian, na których można składować rzadko używane przedmioty. W kąciku majsterkowicza nie może zabraknąć miejsca dla takiego typu mebli. Najlepiej, gdy będą to wytrzymałe regały metalowe o dość dużej nośności każdej półki. Dzięki temu bez obaw będziemy mogli składować na nich wszystkie elektronarzędzia i narzędzia ręczne, a także inne przedmioty potrzebne nam w czasie pracy. Dla zaprowadzenia większego porządku, na półkach ustawić możemy specjalne plastikowe skrzynki narzędziowe lub kartony, w których można grupować poszczególne kategorie narzędzi i akcesoriów warsztatowych.

 

Dlaczego warto wybrać regał metalowy? Powód jest banalnie prosty. Tego typu regał jest najbardziej wytrzymały i najtrwalszy. Taki regał trudno uszkodzić, co może się przecież zdarzyć podczas pracy z różnymi narzędziami. Metalowe regały, takie jak np. ze strony: http://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-metalowe-1731.html bardzo łatwo również utrzymać w czystości. Oczywiście, jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na gotowy regał, taki mebel możemy przygotować samodzielnie, wystarczy kilka kątowników, ewentualnie drewnianych belek i zestaw półek. Te ostatnie możemy wyciąć ze starych płyt meblowych.

Miejsce do pracy

Najważniejszym elementem w kąciku każdego majsterkowicza jest stół roboczy. Stół powinien być odpowiednio duży i masywny, by gwarantował nam wysoką stabilność w czasie pracy. Dlatego najlepiej, gdy jest to stół o konstrukcji metalowej, ewentualnie wykończony drewnianym blatem. Metalowy stół roboczy, podobnie jak regał metalowy, to najlepsza gwarancja trwałości i odpowiednio dużej wytrzymałości w czasie pracy z różnego rodzaju narzędziami. Stół warsztatowy powinien zostać wyposażony w duże imadło i miejsce do mocowania przewodów elektrycznych, co zapewni nam większe bezpieczeństwo w czasie pracy z elektronarzędziami, zwłaszcza z takim sprzętem jak pilarka czy szlifierka.

 

Dla zwiększenia funkcjonalności miejsca pracy, nad stołem możemy powiesić tablicę narzędziową z haczykami. To wygodne rozwiązani pozwalające mieć stale pod ręką te rodzaje narzędzi, z których najczęściej korzystamy. Ewentualnie możemy zaopatrzyć się w szafkę narzędziową na kółkach, którą w razie potrzeby można wsunąć pod stół i szybko ją spod niego wysunąć.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany