Muzyk z gitarą

Jeden z największych hitów bigbitu do dziś jest jedną z najpopularniejszych piosenek, a fraza śpiewana przez Karin Stanek „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą” na stałe weszła do kanonu popkultury. Poza tym zarówno kapele rockowe, jak i drużyny harcerskie czy zespoły grające piosenki religijne promują gitarzystów, bo właśnie dzięki nim muzyka brzmi wyjątkowo.

 

Człowiek niemalże od początku rozwoju cywilizacji związany jest z muzyką. I choć instrumenty ewoluowały oraz moda na konkretne melodie czy rytmy się zmieniła, to nie ulega wątpliwości, że właśnie muzyka jest związana z życiem oraz sprawia, że odbiór dzieł sztuki jest po prostu zupełnie inny. I nie bez kozery stale powtarza się, że muzyka łagodzi obyczaje, choć niektóre ciężkie brzmienia mogłyby pokazywać w tę teorię po prostu nie wierzyć.

 

Dar od bogów

 

O boskim pochodzeniu muzyki mówiło się już w mitologii, a i nowożytne religie w dużej mierze opierają się na wykorzystaniu pieśni w różnego rodzaju obrzędach. Obecnie, gdy rynek fonograficzny kwitnie, prędzej będziemy szukać różnego rodzaju kontekstów związanych z robieniem kariery, zarabianiem pieniędzy czy też po prostu byciem gwiazdą. A tych w branży muzycznej jest bardzo dużo. Może poza wewnętrznym pragnieniem podzielenie się ze światem własnym talentem to właśnie wizja sukcesu sprawia, że wiele osób próbuje swoich sił w grze na różnych instrumentach czy też w śpiewie.

 

Moda na gitarę

 

Nie ulega wątpliwości, że od lat to właśnie gitara jest najpopularniejszym z dostępnych instrumentów. Przede wszystkim, dlatego że świetnie sprawdza się przy stawianiu pierwszych kroków na muzycznej drodze. Po pierwsze, nic nie stoi na przeszkodzie, by mając elementarny słuch i poczucie rytmu, nauczyć się samemu, a szeroki wybór gitar i akcesoriów sprawiają, że każdy znajdzie coś odpowiedniego zarówno do poziomu zaawansowania, jak i rodzaju wykonywanej muzyki. Samodzielna nauka wykorzystująca chociażby tutoriale w Internecie lub też kursy czy indywidualne lekcje sprawi, że w szybkim tempie można pojąć zasady gry na gitarze, a doskonalenie się wymaga już sporo pracy. Nauczyć można się oczywiście w każdy wieku, ale specjaliści podkreślają, że muzyczne talenty najlepiej jest szlifować w okresie dziecięcym. Wtedy też nie tylko mamy do czynienia z naturalną pasją do pogłębiania umiejętności i wykorzystywaniem go jako pewnego rodzaju zabawy, ale również rozwijanie się w kierunkach artystycznych sprawia, że dzieci szybciej przyswajają wiedzę ze wszystkich innych przedmiotów – języków obcych, matematyki czy też innych.

 

Gram i odpoczywam

 

Muzyka łagodzi obyczaje, a gra na gitarze to rewelacyjny sposób na odstresowanie się po szkole czy po pracy. Założenie własnej kapieli lub też samodzielna gra stają się z czasem doskonałym sposobem na twórcze spędzanie wolnego czasu. Poza niewątpliwymi zaletami, jakie z gry na gitarze płyną, takimi jak rozwijanie kreatywności czy też logicznego myślenia, nie ulega wątpliwości, że taka umiejętność zrobi z ciebie bohatera różnych imprez. Ognisko, wyjazd w góry czy pielgrzymka to punkty obowiązkowe, na których osoba z gitarą po prostu jest mistrzem ceremonii. Poza tym gra na tym instrumencie wprawia w bardzo pozytywny nastrój, który udziela się wszystkim. I być może dlatego gitarzyści są bardzo popularni i często otoczeni wianuszkiem wielbicieli.

 

Jaka będzie najlepsza?

 

Na rynku mamy dostępnych oczywiście wiele różnych modeli gitar, które można podzielić na kilka rodzajów – klasyczne, akustyczne czy elektryczne i basowe. Pewnego rodzaju połączeniem jest gitara elektro-akustyczna. Wybór odpowiedniej jest oczywiście odpowiedzią na pytanie, co i jak chcesz grać. Popularna w muzyce poważnej szczególnie przez twórców flamenco jest gitara klasyczna, która charakteryzuje się cichym i łagodnym dźwiękiem oraz stosunkowo małym pudłem rezonansowym oraz szerokim gryfem z nylonowymi strunami. Do nauki oraz akompaniowania czy też solówek najczęściej wybierana jest gitara akustyczna. Służy przede wszystkim do wykonywania muzyki rozrywkowej i daje dość wyrazisty dźwięk, który zawdzięcza metalowym strunom i dużemu pudłu rezonansowemu. Modele elektroakustyczne to już bardziej zaawansowana opcja, która sprawdza się na koncertach. Elektryczna to już profesjonalny sprzęt wymagający dodatkowych wzmacniaczy, efektów i pokręteł, które pozwalają uzyskać wymarzony efekt, a bas jest dedykowanym konkretnym partiom muzycznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *