Najlepsze klasyczne drinki na aperitif

Aperitif otwiera każdą ważniejszą uroczystość lub elegancki posiłek. Słyszał o nim każdy, niezależnie od preferencji alkoholowych. Aperitif na lepszy apetyt proponują w restauracjach w czasie uroczystych wydarzeń, na weselach i bankietach. Nawet w czasie domówek, przed podaniem głównego dania, serwowany jest aperitif. Co podawać jako aperitif?

Co to jest aperitif?

Aperitif to alkohol lub koktajl na bazie alkoholu. Jego zadaniem jest zwiększenie lub zaostrzenie apetytu i wprowadzenie osób spożywających posiłek w stan relaksu i odprężenia. Jest po prostu elementem rozpoczynającym wspólne biesiadowanie. Ponieważ aperitif ma pobudzić organizm do uczucia głodu, nie może być zbyt ciężkim alkoholem, ani zbyt sytym drinkiem, który może wręcz zbuntować układ pokarmowy do przyjmowania nowych posiłków. Aperitif nie może być także zbyt słodkim drinkiem, ponieważ zostanie odebrany jako deser. Najlepiej, jeśli jako aperitif zostanie podany klasyczny drink: wytrawny, lekko gorzki lub ziołowy.

Osobom niepijącym alkoholu, jako aperitif można podać wodę gazowaną lub tonik. Pamiętajcie, żeby tonicu nie zastępować sokiem grejpfrutowym – mimo, że też jest gorzki, negatywnie wpływa na rozbudzenie apetytu.

Klasyczny drink na aperitif

Podkręcający apetyt, klasyczny drink aperitifowy to negroni – wyjątkowa mieszanka równych porcji ginu, campari i czerwonego wermutu, które może być zaserwowane z odrobiną zgazowanej wody i skórką lub plasterkiem pomarańczy. Najlepiej smakuje podany z dużą ilością lodu.

Negroni to popularny, włoski drink, prosty w przygotowaniu i dający wytrawne, ale wyjątkowo orzeźwiające smaki! Ten koktajl to nie tylko doskonały aperitif – to także często wybierany drink w lokalach, barach i klubach. Co prawda jest połączeniem mocnych trunków, jednak smaki są tak doskonale zbalansowane, że można go pić bez obaw o szybki koniec spotkania!

Inne przepisy na klasyczne drinki na aperitif

Aperitifem może być także prosecco połączone z aperolem. Przepis jest równie prosty, jak na drink negroni, tylko tutaj proporcje nie są równe: 3 części prosecco miesza się z 2 częściami aperolu i 1 częścią wody sodowej. Dodatki w postaci lodu i skórki lub plasterka pomarańczy są takie same jak w negroni.

Często jako aperitif podaje się typowo ziołowe nalewki, na przykład z anyżu. Malutki kieliszek anyżówki doskonale pobudza system trawienny i przygotowuje kubki smakowe do posiłku, jednak nie jest to smak, który każdy lubi. Dlatego, jeśli to Wy serwujecie aperitif lub macie go dla kogoś zamówić w lokalu – postawcie na klasyczny drink. Negroni będzie najlepszym i najprostszym rozwiązaniem – jego wysublimowany smak podejdzie każdemu.

Więcej czyli świetny, sprawdzony przepis na klasyczne negroni znajdziesz na https://negroni.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *