Gdańsk? Przeprowadzka? Dlaczego nie?

0 160

Gdańsk to wyjątkowe miejsce, piękne miasto, pełne nie tylko uroczych zabytków, ale też kultury, muzyki. Miasto przyciąga nie tylko turystów, ale też ludzi, którzy pragną z tym miejscem związać się na stałe.

Gdańsk to miasto otwarte dla ludzi. Pełne zabytków, wydarzeń kulturalnych, restauracji, teatrów, turystów o każdej porze roku. Gdańsk przyciąga jak magnes, a wielu ludzi decyduje się na przyjazd tutaj i osiedlenie się na jednej z gdańskich ulic lub osiedli. Co niezwykłego jest w Gdańsku?

Gdańsk to miasto świetnie skomunikowane, dlatego warto przeprowadzić tu rodzinę, gdy pracujesz za granicą.

Gdańsk to miasto świetnie skomunikowane, dlatego warto przeprowadzić tu rodzinę, gdy pracujesz za granicą. To tylko godzina lotu do Szwecji czy Norwegii. W Gdańsku działa port lotniczy, w Gdyni port morski, gdzie regularnie przybywają promy, kursujące przez Bałtyk. Ale gdańsk nie tylko światową komunikacją stoi, to również ewenement rozwiązań w komunikacji miejskiej, posiadający na swoim terytorium kolej miejską, czyli SKM, którą może trudno porównywać do klasycznego metra, ale która w świetny sposób komponuje się z życiem miasta i jego mieszkańców, wożąc pasażerów szybko i bezkolizyjnie, a przede wszystkim regularnie do pracy, szkoły czy domu.

Przeprowadzka do Gdańska dla podreperowania zdrowia?

Przeprowadzka do Gdańska dla podreperowania zdrowia? Dlaczego nie? Gdańsk leży nad morzem, a spacery morską plażą, która jest o wyciągnięcie ręki, mają terapeutyczną moc. Brom, jod możesz wychować codziennie. Mało tego, Gdańsk i Trójmiasto otoczone są trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, porośniętym bukowym lasem, leżącym na morenowych wzgórzach, do których przytulone są osiedla i domy mieszkańców. Nieco dalej położone są Kaszuby, które są ogromnym kompleksem leśnym, pełnym rzek i jezior, za zupełnie pozbawionym przemysłu i spalin. Masz więc w jednym i lasy, i wzgórza do wspinaczki, i morskie plaże i bulwary do spacerów oraz tętniącą życiem metropolię miejską, co daje właściwie wszystko, czego człowiek do szczęścia potrzebuje.

Przeprowadzka do Gdańska pozwala czuć bliskość wielkiego miasta

Przeprowadzka do Gdańska pozwala czuć bliskość wielkiego miasta. Mimo, że oddychasz zapachem morza, powietrzem, które zawiera jod, brom, wapń, magnez, mimo, że w każdej chwili możesz skoczyć na plażę, to masz dostęp do wielu wydarzeń kulturalnych, do kin, teatrów, restauracji i barów. Do tego rewitalizacja stoczni oraz portów pozwoli zapewne tchnąć w nie nowe życie, stylowa starówka Gdańska, nabrzeże Motławy, kanały, stara cegła, mur pruski, brukowane ulice i przepiękne gotyckie kościoły pozwalają cieszyć się mieszkaniem w niezwykłym, ekskluzywnym miejscu. Jakby tego było mało, to niedaleko leży Oliwa, z przepięknym parkiem i katedrą, Sopot ze słynnym molo i bulwarem, Gdynia z przepięknymi klifami.

W Gdańsku nie można się nudzić. Rowerowa infrastruktura, która pozwala na dojazdy rowerem do pracy, domu czy szkoły, teatry, kina, muzea, Zoo, festiwale i inne wydarzenia kulturalne, jarmark Świętego Dominika i wiele więcej innych wydarzeń, które sprawiają, że Gdańsk tętni życiem.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Elektron Trans z Gdańska. Firma zajmuje się przeprowadzkami i transportem na terenie kraju i zagranicy.
Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany