Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego nie jest niestety tak prostą decyzją, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli jesteśmy właścicielami własnej firmy, to oczywistym jest, że musimy również zatrudnić kogoś, kto będzie prowadził w naszym imieniu księgowość. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda firma ma obowiązek rozliczania się z podatków i ewidencjonowania sprzedaży i zysków. Musimy być świadomi faktu, że prowadzenia księgowości dla naszej działalności gospodarczej nie możemy powierzyć pierwszemu lepszemu znalezionemu w internecie biuru księgowemu.

Fakt podjęcia współpracy z biurem rachunkowym musimy przemyśleć i dopiero później podjąć ostateczną decyzję. W procesie decyzyjnym pomóc nam powinien internet – to kopalnia wiedzy o najróżniejszych firmach, w tym także biurach rachunkowych. W internecie znaleźć możemy opinie na temat niemalże wszystkich firm – i z tej możliwości powinniśmy skorzystać. Spójrzmy zatem na opinie na temat biur, z którymi chcielibyśmy rozpocząć współpracę. Im więcej pozytywnych słów wyczytamy na temat danego biura, tym większe prawdopodobieństwo, że świadczone usługi będą na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli jednak biuro takie posiada zbyt wiele negatywnych opinii, to nie warto korzystać z jego usług, ponieważ (tak jak poprzednicy, którzy podzielili się swoją opinią) możemy być z nich niezadowoleni.

Najlepsze biuro rachunkowe

To bardzo ważne, aby również sprawdzić podejście pracowników takiego biura do naszej osoby. Może się okazać tak, że ludziom, którzy tam pracują nie zależy na zadowoleniu klienta. Jeżeli więc pracownik takiego biura nie słucha nas, a przy okazji odpowiada na nasze pytania z musu, to nie warto nawiązywać współpracy z takim biurem. Z pewnością księgowość prowadzona przez taką osobę nie będzie dokładna, a przecież ważne jest aby była. Lepiej wtedy znaleźć inne biuro rachunkowe, które lepiej dba o swoich klientów.

Podadto istotne jest również sprawdzenie cen świadczonych usług. Dopiero w momencie, jeżeli przejrzymy bardzo wiele ofert, to będziemy w stanie porównać je do siebie pod względem cenowym. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze jest tak, że cena jest adekwatna do jakości świadczonych usług. Dlatego też nie warto wybierać biur, które mają najwyższe ceny sądząc, że również jakościowo będą bardzo dobre. Może się okazać wtedy tak, że przepłacimy za tej samej jakości usługi, które moglibyśmy dostać w znacznie niższej cenie.

Jak poznać które biuro rachunkowe jest najlepsze?

Inną opcją poza zatrudnieniem biura rachunkowego, jest również zatrudnienie osoby na pełny etap. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to znacznie droższa opcja. Jeżeli nie jest nam potrzebny ktoś, kto będzie stale siedział w biurze, to bardziej opłacalną opcją będzie wybranie biura rachunkowego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zatrudnionej księgowej będzie trzeba płacić i to nie małe pieniądze. Każda osoba, która jest dobra w księgowości niestety ale bardzo się ceni. Od pracodawców wymaga więc zapłacenia dużych pieniędzy. Oczywiście są też osoby, które godzą się na mniejsze stawki. Jednak zazwyczaj są to osoby, które dopiero zaczęły pracę w księgowości, nie posiadają odpowiedniego doświadczenia i umiejętności. Jeżeli więc zależy nam na naszej firmie, to należy takich osób unikać, ponieważ możemy być z nich zwyczajnie niezadowoleni. Ich błędy mogą przynieść stratę firmie.

Artykuł przygotowali:
Artykuł został przygotowany przy współpracy z biurem księgowym www.credotax.pl z Poznania, oferującym profesjonalne i kompleksowe usługi księgowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *