Przydatne urządzenia stomatologiczne

Stomatologia to dziedzina, która rozwija się ciągle przede wszystkim w praktyce. Dentyści od zawsze mają ręce pełne roboty, a od kiedy do zdrowia zębów dołączył ich piękny wygląd mogą zaoferować swoim pacjentom pakiet dodatkowych usług, które sprawią, że ich uśmiech będzie nie tylko wyglądał na zdrowy, ale będzie najzwyczajniej w świecie piękny.

Akcesoria stomatologiczne

 

Podstawą wyposażenia każdego gabinetu dentystycznego jest oczywiście unit stomatologiczny. Taki unit zawiera w sobie wszystko, czego potrzebuje dentysta do przeprowadzenia różnorodnych zabiegów – od lakowania zębów po ich usunięcie i zaopatrzenie dziąseł. Na unit stomatologiczny składa się nie tylko fotel dla pacjenta, ale także lampa, miejsce dla asysty, miejsce dla dentysty, blok spluwaczki, pakiet kontroli higieny. Te wszystkie funkcje sprawiają, że jest to urządzenie niezwykle komfortowe, ale również bardzo higieniczne w użyciu.

 

Innym ważnym przyrządem dentystycznym jest laser stomatologiczny. Laser to urządzenie zwinne, poręczne, wielofunkcyjne i bardzo precyzyjne, a przy tym również bardzo higieniczne i bezpieczne w użyciu. Laserem wykonywane są wszelkie zabiegi dentystyczne przy dziąsłach, ale także na przykład wybielanie zębów. Wybielanie zębów to hit ostatnich lat w stomatologii. Każdy przecież chce się pochwalić pięknym, białym i zdrowym uśmiechem, ale nie każdy może to zrobić.

Hurtownia dla stomatologów

Warto pamiętać, że żółte czy zszarzałe z natury zęby nie świadczą o złej higienie czy zaniedbaniu uzębienia. Taka już nasza natura i kolorystyka kości, że niektórzy mają je śnieżnobiałe, a niektórzy bardziej żółte. Często jednak kolor zębów świadczy o nalocie po papierosach, kawie, jedzeniu. Z takimi przebarwieniami, nawet tymi wyglądającymi wyjątkowo paskudnie, poradzi sobie laser stomatologiczny. Zęby wybielane przy pomocy lasera trzeba najpierw posmarować odpowiednim żelem, który wnika w strukturę kości zębowej i zmienia jej kolor. Użycie lasera przyspiesza i uskutecznia działanie żelu wybielającego. Zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze jest wybielanie zębów pożółkłych z powodu stosowania używek czy nieodpowiedniej diety niż zębów żółtych z natury.

 

Zarówno unit stomatologiczny, jak i laser stomatologiczny to urządzenia dentystyczne bez których nie poradzi sobie żaden, nawet najbardziej doświadczony, dentysta. Warto także wspomnieć, że laser działa, kiedy podłączy się go w odpowiednie miejsce na unicie, który zapewnia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo pacjenta i lekarza w trakcie zabiegu. Wszystkie te urządzenia wzajemnie się uzupełniają i razem są naprawdę niezawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *