Prowadzenie firmy czyszczącej

Niektóre przestrzenie i obiekty budowlane realizują wyjątkowe funkcje i mają szczególne znacznie w miejskim lub podmiejskim terenie – zarówno dla organizacji życia, handlu, kultury jak i społeczeństwa.

 

Klasycznym przykładem są chociażby galerie handlowe czy miejskie skwery projektowane w różnych koncepcjach, ale zawsze w jednym celu – mają zachwycać lub przynajmniej uprzyjemniać czas. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania najróżniejszych ekskluzywnych lub po prostu ciekawych materiałów budowlanych i dekoracyjnych, których utrzymanie w odpowiedniej czystości i przejrzystości jest niemalże podstawą. Natomiast im więcej osób spaceruje danymi szlakami lub odpoczywa w danym miejscu, tym trudniej jest zachować odpowiednią czystość, a przez to wrażenie, jakie mają budzić takie miejsca.

Najtrudniejsze zlecenia

Ich utrzymanie w odpowiednim stanie jest więc kluczem i dlatego w przestrzeniach typowo komercyjnych czy usługowo-handlowych nad czystością dbają całe zastępy osób, doskonale przygotowanych z zakresu tego, jakimi środkami i metodami należy czyścić oraz zabezpieczać konkretne materiały czy meble. W samym środku, w przestrzeni typowo handlowe, obowiązują jednak przeważnie zupełnie inne zasady czyszczenia, niż przy czyszczeniu technicznym, które odbywa się przeważnie na dużo trudniejszych przestrzeniach i znacznie większych powierzchniach – zewnętrznych. Prestiż danego miejsca i jego znaczenie można ocenić już na pierwszy rzut oka – duże szklane wieżowce będące centrum dowodzenia międzynarodowego biznesu, ogromne gmachy rządowych instytucji, sądy czy uczelnie wyższe, stadiony czy galerie handlowe – to obiekty kolosalne, imponujące swoimi rozmiarami. Ich czyszczenie techniczne jest więc procesem, do którego niejednokrotnie nie wystarczy nawet zastosowanie zwykłych podnośników koszowych – niezbędne jest chociażby korzystanie z pomocy pracowników potrafiących czyścić elewację w podwieszeniu na linach spuszczonych z dachu.

Naturalnie takie uprawnienia i umiejętności oraz doświadczenie w czyszczeniu technicznym największych powierzchni, ogromnego i trudno dostępnego metrażu, mają dość nieliczne firmy. Decydując się więc na zatrudnienie najlepszych specjalistów, trzeba liczyć się ze stosownymi kosztami całego procesu, ale także liczyć można przy tym na bardzo dokładne i niezawodne wykonanie zadania, które zaowocuje nie tylko wyczyszczeniem całej powierzchni, ale również jej odpowiednim zabezpieczeniem przed szybkim powrotem zabrudzeń lub przebarwień. Pracownicy takich firm, mający pozwolenie na pracę w takich warunkach, także mogą liczyć na zdecydowanie lepsze stawki wynagrodzenia godzinowego, aniżeli jacykolwiek inni pracownicy zajmujący się czyszczeniem technicznym.

Łatwiejsze zlecenia

Nie są to jednak umiejętności, których potrzebowali by od firm świadczących czyszczenie techniczne, przeciętne gospodarstwa domowe mające nieco ponad stumetrowy dom do wyczyszczenia elewacji. Dla takich prywatnych i indywidualnych zleceniodawców najbardziej liczą się:

  • terminowość wykonania danego zlecenia
  • atrakcyjne i konkurencyjne stawki za konkretne zlecenia
  • nowoczesne technologie czyszczenia i bezpieczne odczynniki chemiczne
  • doświadczenie firmy i pracowników poświadczone stosownymi referencjami
  • szeroki wachlarz proponowanych usług z zakresu czyszczenia technicznego.

Jak widać prowadzenie firmy świadczącej usługi czyszczące nie jest prostym zajęciem i z pewnością dojście do dużych zarobków w tej branży nie jest łatwym wyzwaniem.

Artykuł przygotowany przez firmę OSTECH której specjalizacją jest czyszczenie kostki brukowej i dachów na terenie województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *