Najcięższa praca, ale dobrze płatna, przykłady ofert pracy dla silnych i odważnych

Praca fizyczna, praca w trudnych warunkach – są zawody, które mogą niejednego odstraszyć, a przecież wiele z nich oferuje bardzo przyzwoite wynagrodzenie. Może więc warto niektóre z tych ofert wziąć pod uwagę?

Pracownik firmy przeprowadzkowej

Wśród fizycznych prac dla ludzi silnych ta jest jedną z lepszych. Przenoszenie mebli to oczywiście nie robota dla słabeuszy, a jeśli się do tego nieodpowiednio zabierzemy, może się niekorzystnie odbić na naszym kręgosłupie, jednak w porównaniu do innych dobrze płatnych prac, w których liczy się siła mięśni, ta nie wystawia nas na poważne zagrożenia. Dodatkową zachętą powinno być, że branża przeprowadzkowa wciąż się rozwija i prosperuje coraz lepiej, co daje dobre perspektywy na przyszłość.

 

Najlepiej nająć się do pracy w którejś z firm w województwie mazowieckim, gdzie można liczyć na wyższe zarobki – w Warszawie są one aż o 50% wyższe niż w innych polskich miastach, co oznacza, że za godzinę pracy można dostać na rękę nawet 22,5 zł.

Budowlaniec

Branża budowlana przoduje, jeśli chodzi o dobrze płatne prace fizyczne i póki polski rynek nieruchomości będzie miał się równie dobrze jak obecnie, nie należy się spodziewać, by coś się miało wkrótce zmienić.

Co ważne, nie trzeba mieć szczególnego wykształcenia czy doświadczenia, by zostać budowlańcem. Wystarczy więc rozejrzeć się trochę na praca.money.pl/, by znaleźć ofertę takiej dobrze płatnej pracy. Potrzebnych umiejętności nabywa się już podczas wykonywania swych zawodowych obowiązków. Choć oczywiście, jeśli chodzi o predyspozycje, niezbędna jest tu sprawność fizyczna.

 

Na jakie zarobki można liczyć? To zależy od stażu pracy. Jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia, powinniśmy spodziewać się wypłaty w okolicach 2000 złotych. W miarę upływu czasu jednak nasze wynagrodzenie powinno wzrosnąć – bardziej doświadczeni budowlańcy zarabiają kwoty w przedziale 3000 – 5000 złotych.

Górnik

Z zarobkami górników bywa bardzo różnie, więc na pewno nie można powiedzieć, by była to dobrze płatna praca w skali całego kraju. Wszystko zależy od regionu, miasta, a nawet konkretnej kopalni. Są miejsca, w których górnik zarobi marne 1600 złotych netto, ale są i takie (na przykład w Lubinie i Lubiążu), gdzie zarobki sięgają 3000 złotych.

 

To już są konkretne pieniądze, a do tego dochodzą i inne związane z górnictwem korzyści – paczki żywnościowe, łatwość pozyskania kredytu czy szybsza emerytura. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to niebezpieczna praca. Duży wysiłek fizyczny, wdychanie różnego typu pyłów, a wreszcie i ryzyko wypadków, które mogą uwięzić pracowników pod ziemią – to wszystko trzeba wziąć pod uwagę.

Operator wózka widłowego

Na rynku pracy pełno jest teraz ofert dla operatorów wózków. Tacy ludzie po prostu są potrzebni. Wciąż ich brakuje, chociaż warunki pracy są korzystne pod względem finansowym.

Zarobki mogą wynieść nawet do 20 złotych brutto za godzinę, a przewiduje się, że w przyszłości stawki powinny jeszcze wzrosnąć.

 

Co ważne, zostać operatorem wózka widłowego można w miarę szybko. Przygotowują do tego krótkoterminowe szkolenia zakończone egzaminem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *