Jak radzić sobie z problemami z erekcją?

Wielu mężczyzn doświadcza problemów z erekcją. To zjawisko może prowadzić do rosnących frustracji, niepokoju czy obniżonego poczucia własnej wartości. Niezależnie od przyczyn problemów z erekcją istnieje wiele skutecznych sposobów, jak sobie z nimi radzić. Postaramy się pomóc Ci w pokonaniu tych trudności, abyś na nowo mógł cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym.

Czy warto stosować leki na erekcję?

W niektórych przypadkach może być pomocne zastosowanie tabletki na erekcję, które są sprzedawane bez recepty. Zazwyczaj takie preparaty wpływają na poprawę przepływu krwi do prącia, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie oraz utrzymanie erekcji. Konieczne jest tylko to, żebyś stosować się do zaleceń producenta – dotyczy to m.in. wcześniejszego spożycia tabletek oraz stymulacji seksualnej. Warto również skonsultować się z lekarzem, który oceni czy nie ma przeciwwskazań do stosowania leku.

Zmiana stylu życia – skuteczny sposób na problemy z erekcją

Zdrowy styl życia to nie tylko dobry sposób na poprawę funkcjonowania organizmu, ale również skuteczna metoda na poradzenie sobie z problemami z erekcją. Dlatego spróbuj wprowadzić w swoim życiu kilka zmian, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu większej satysfakcji w pożyciu seksualnym.

Zacznij od zdrowej diety

Zbilansowana dieta bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, zdrowe tłuszcze i chude białko ma zbawienny wpływ na ogólną kondycję organizmu, a w tym również na funkcjonowanie układu krążenia. Tym samym możesz pomóc w utrzymaniu odpowiedniego przepływu krwi do prącia.

Postaw na regularną aktywność fizyczną

Ćwiczenia aerobowe, np. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, poprawiają kondycję serca i układu krążenia, a to może mieć pozytywny wpływ na zdolność do uzyskania erekcji. Pamiętaj też o regularnym wykonywaniu ćwiczeń siłowych, gdyż zwiększają poziom testosteronu. Oczywiście poprawiają też masę mięśniową, dzięki czemu będziesz dobrze czuć się ze sobą i staniesz się bardziej pewny siebie.

Unikaj używek

Ważne jest ograniczenie lub całkowite zaprzestanie spożywania alkoholu oraz papierosów. Dlatego to jest tak istotne? Przede wszystkim ze względu na negatywny wpływ tych substancji na zdrowie seksualne, do czego dochodzi na skutek uszkodzenia naczyń krwionośnych, osłabienia funkcjonowania układu nerwowego i krążenia. Dlatego w przypadku kłopotów z erekcją specjaliści zalecają odłożenie używek, co z pewnością pozwoli Ci prowadzić zdrowy styl życia, a do tego ułatwi Ci osiągnięcie i utrzymanie erekcji.

Czy warto korzystać ze wsparcia psychologicznego?

Problemy z erekcją mogą mieć podłoże psychologiczne, a w takim przypadku nawet poprawa stylu życia czy też tabletki na erekcję nie będą wystarczające. Po prostu nie będziesz wtedy odczuwać satysfakcji z życia seksualnego, dlatego niezbędna jest wizyta u specjalisty. Przekonaj się, jakie masz możliwości.

Indywidualna terapia

Terapia indywidualna może pomóc Ci w identyfikacji i radzeniu sobie z lękami, stresem i innymi problemami emocjonalnymi, które niekiedy wpływają na zdolność do uzyskania erekcji. Terapeuta przede wszystkim pokaże Ci, jak skutecznie możesz radzić sobie ze stresem, nadmiarem obowiązków, lękiem i obniżonym samopoczuciem.

Terapia dla par

Problemy z erekcją bardzo często wpływają na  relacje partnerskie. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być terapia dla par, która ma pomóc w komunikacji, zrozumieniu i wzajemnym wsparciu. Podczas takich spotkań szybko przekonasz się, że partnerka może być źródłem zrozumienia, a to z pewnością ułatwi Ci ograniczenie lęku oraz stresu związanego z erekcją.