Pozwól sobie na odrobinę wytchnienia

Wielu osobom hasło SPA kojarzy się z wysokim standardem życia, niepojętymi kosztami, a przede wszystkim – koniecznością planowania dłuższego urlopu. Nic bardziej mylnego, a dzisiejsze oferty wielu firm, obalają skutecznie wymienione mity. Po pierwsze – liczne hotele i ośrodki organizują mnóstwo promocji, w których można skorzystać z atrakcyjnych ofert, oszczędzając niekiedy nawet połowę pierwotnej kwoty. Dodajmy do tego, że w każdym większym mieście znajdziemy co najmniej jedno SPA, toteż wyjazd na dłuższy urlop nie jest wymagany – wystarczy wolny dzień w pracy, a jeżeli kogoś nie przeraża wizja szybkiej wizyty, to co stoi na przeszkodzie, by odwiedzić SPA wieczorem, po pracy? Absolutnie nic!

Masaże, kąpiele, zabiegi kosmetyczne i zdrowotne – każdy znajdzie coś dla siebie

Ośrodki wypoczynkowe zazwyczaj specjalizują się w konkretnych zabiegach i kuszą swoich gości innowacyjnymi propozycjami. Śmiało można jednak założyć, że standardem są wszelkie masaże relaksacyjne, ujędrniające, zdrowotne (np. dla sportowców), a ponadto podstawowe zabiegi kosmetyczne (peelingi, kąpiele). Coraz powszechniejsze są siłownie i pływalnie wewnątrz ośrodków, dostęp do nich jest najczęściej wliczony w cenę wejściówki. Nie zapominajmy również o saunie! – dla stałych bywalców SPA jest to pozycja obowiązkowa.

Przed złożeniem wizyty i opłatą pobytu, najrozsądniejszym krokiem jest wnikliwe zapoznanie się z ofertą interesującego nas ośrodka – zapewne każdy z nich posiada własną witrynę, gdzie znajdziemy bodaj podstawowe informacje i odpowiedzi na frapujące pytania. 

Kto, kiedy i po co?

Ucieczka do SPA może być przedsięwzięciem jednoosobowym, lecz najbardziej docenimy te chwile, gdy spędzimy je razem z najbliższą osobą. Upominki w postaci opłaconego pobytu w ośrodku wypoczynkowym są niezwykle powszechne, ale bynajmniej nie są passé. Brakuje Ci pomysłu na prezent z okazji zbliżającej się rocznicy? Może planujesz niebanalne przyjęcie integracyjne dla swoich pracowników? Najbardziej odważni, mogą nawet zdecydować się na… spotkanie biznesowe w SPA. 

SPA to też dobry pomysł na wypoczynek dla całej rodziny, tak, całej – dzieci są mile widziane we większości ośrodków, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, by oddać pociechy pod opiekę wykwalifikowanego personelu i przeznaczyć ten czas na odpoczynek. Niekiedy może się zdarzyć, że SPA będzie wręcz zalecane – czy to dla osób borykających się z problemami skóry, czy innymi schorzeniami i dolegliwościami, które mogą być leczone przez masaże lub inne, przyjemne terapie. 

Ile to właściwie kosztuje?

Ceny są zróżnicowane, zależą zwłaszcza od okresu, lokalizacji i zakresu usług. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, to do kosztów należy doliczyć opłatę hotelu (najczęściej połączonego ze SPA), ewentualne pożywienie i pomniejsze wydatki. Wówczas, za dwie osoby, możemy zapłacić od ok. trzystu, do nawet kilku tysięcy złotych. Natomiast wizyta pojedyncza, nastawiona na konkretną usługę, jest znacznie tańsza i zależy od wykonywanych zabiegów. Jak zostało wspomniane powyżej – wystarczy znaleźć interesujący nas ośrodek i odwiedzić jego stronę internetową.\

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel Bristol ze SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *