Jak skompletować zestaw do pielęgnacji zarostu?

Jeśli jesteś początkującym brodaczem i dopiero zapuszczasz swój zarost, to już w tym momencie powinieneś skompletować pierwszy zestaw do pielęgnacji zarostu. Dzięki niemu zadbasz o jego kondycję, elegancki wygląd, a także zapobiegniesz popularnym problemom z jego utrzymaniem w odpowiedniej formie. Jak go skompletować i czego nie powinno w nim zabraknąć? Poznaj nasze wskazówki i zrób zakupy już dziś!

Zestaw do pielęgnacji zarostu – co powinno wchodzić w jego skład?

Jeżeli rozpoczynasz proces zapuszczania zarostu, to zaopatrzenie się w szczotkę do brody z włosiem dzika, a także olejek do brody jest bardzo ważne. Zestaw do pielęgnacji zarostu powinien zawierać także balsam do brody. Dlaczego jeden z tych kosmetyków nie wystarczy? To tak jakby zapytać, dlaczego stosować jednocześnie serum i krem do twarzy. Po prostu działanie olejku do brody w połączeniu z balsamem do brody jest skuteczniejsze. Jeden kosmetyk zabezpiecza zewnętrzną warstwę brody i jest to balsam. Z kolei drugi wnika w strukturę skóry wpływając także na porost brody czy nawilżenie skóry w głębszych warstwach. Warto tutaj podkreślić jeszcze rolę akcesorium jakim jest szczotka do brody. Nie tylko pobudza krążenie krwi, ale również cebulki włosowe do wzrostu. Do tego powoduje mechaniczne złuszczanie martwego naskórka, co może zapobiegać powstawaniu wrastającego zarostu.

Jakie są właściwości poszczególnych kosmetyków wchodzących w skład zestawu do pielęgnacji zarostu?

Skoro już wiadomo jaką rolę pełni szczotka do brody, to warto poznać właściwości kosmetyków wchodzących w skład zestawu do pielęgnacji zarostu. Otóż olejek do brody może być mieszaniną różnych naturalnych olejków, choćby olejku arganowego i konopnego czy arganowego i jojoba. Każdy ma swoje określone właściwości, w szczególności nawilżające, przeciwzapalne oraz odżywcze. Warto wiedzieć, że olejek arganowy zawarty w olejkach do brody wpływa na szybszy porost brody. Z kolei olejek jojoba doskonale ją zmiękcza i nawilża skórę. Olejek do brody tworzy na skórze i brodzie film ochronny, który zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale i wnikaniem zanieczyszczeń czy ogranicza przenikanie zapachów np. dymu papierosowego. Broda może pozostać dłużej świeża. Olejek stosuje się zawsze na suchą brodę. Balsam do brody może być stosowany po olejku do brody. Dzięki niemu broda będzie miękka, lśniąca i przyjemna w dotyku. To właśnie ten kosmetyk pozwala na bardzo precyzyjną stylizację brody i jej idealne ułożenie, a jednocześnie dostarcza potrzebnych substancji odżywczych, takich jak choćby witamina E.

Komplet do pielęgnacji zarostu odpowiedni zarówno do krótkiej, jak i długiej brody

Warto podkreślić, że komplet do pielęgnacji zarostu jest potrzebny zarówno wtedy, gdy utrzymujesz krótką brodę, jak i do dłuższego zarostu. Oczywiście w drugim przypadku balsam będzie zapobiegał plątaniu się zarostu i pomagał utrzymywać go w ryzach. W odniesieniu do krótkiego zarostu balsam wspomoże działanie olejku do brody. Oczywiście należy w takim przypadku nałożyć jego mniejszą ilość i stopniowo wmasowywać w brodę. Warto wiedzieć, że balsamy do brody występują w dwóch rodzajach i mogą być na bazie wosku albo mieć kremową konsystencję. Te pierwsze pełnią rolę typowo stylizacyjną, ale i zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi. Drugie mają działanie stricte odżywcze i można je stosować zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Komplet do pielęgnacji zarostu dostępny w sklepie Roomcays.pl zawiera odżywczy olejek i nawilżający balsam do brody oraz kartacz. Warto po niego sięgnąć już dziś!