Darmowe programy jak word – 5 propozycji edytorów tekstu

Microsoft Office to płatny pakiet, który posiada programy do pisania, tworzenia prezentacji, tabel, bardzo przydatne w życiu i w pracy. Niestety jest to dość kosztowny wydatek, ale nie każdy wie, że edytor tekstu Microsoft Word posiada swoje bezpłatne odpowiedniki. Tak samo dobrze sprawdzają się w pracy. Jaki darmowy program do pisania tekstu wybrać? Odpowiedź znajdziecie w tekście. 

 

Dokumenty Google

 

Dokumenty Google , znany również jako Dysk Google, to pakiet biurowy w chmurze Google, jeden z najpopularniejszych w Internecie, a także pionierów w branży. Jedną z wielu zalet pakietu jest to, że każda zmiana zapisywana jest automatycznie i mamy pewność, że nasz tekst nie zniknie nagle. Pewnie wielokrotnie zdarzyło się, że owoc naszej pracy nie został zapisany i musieliśmy zaczynać od nowa. W Dokumentach Google nie ma takiej możliwości, jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Kolejnym plusem jest funkcja umożliwiająca edytowanie tekstu z innymi uczestnikami na bieżąco. Jest to świetna opcja podczas wspólnych projektów. Ma bardzo prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala łatwo znaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Posiada wszystkie narzędzia i funkcje, których możemy potrzebować w edytorze tekstu, jest kompatybilny z formatami MS Word. Głównym problemem  Dokumentu Google jest to, że jesteśmy w pełni zależni od Internetu.

LibreOffice Writer

 

LibreOffice Writer to edytor tekstu oferowany przez pakiet LibreOffice i z łatwością może zastąpić edytor Word. Ten pakiet biurowy jest całkowicie darmowy, open source i zgodny z systemami Windows, macOS i Linux. Posiada dużą liczbę szablonów, które pozwolą nam zaoszczędzić czas, bardzo wygodny system do dodawania obrazów do dokumentów i obszerny słownik. Interfejs wydaje się jednak nieco stary w porównaniu z pakietem Office, lecz jest łatwy do opanowania. Brakuje mu funkcji współpracy w czasie rzeczywistym i integracji z chmurą, ale działa całkowicie bez dostępu do Internetu.

 

LibreOffice to darmowy i wolny pakiet biurowy, który może bez problemu zastąpić oprogramowanie biurowe Office firmy Microsoft. To oprogramowanie biurowe dla Windowsa dysponuje wszystkimi narzędziami, niezbędnymi w domu i firmie: edytorem tekstu, arkuszem kalkulacyjnym, edytorem prezentacji, programem do tworzenia baz danych.

 

FocusWriter

FocusWriter to minimalistyczny edytor tekstu, który idealnie zastąpi Word. Program przyciąga swoim prostym wyglądem i jak sama nazwa wskazuje ma gwarantować skupienie w czasie pisania. Działa w trybie pełnoekranowym, dzięki czemu nic nie będzie nas rozpraszać. Czas powinniśmy poświęcić tylko na dane zadanie. Jest to bardzo pomysłowe i proste rozwiązanie. FocusWriter służy głównie do pisania, dlatego opcji formatowania jest bardzo mało, a zaawansowanych funkcji praktycznie nie ma. To narzędzie przeznaczone jest tylko do tworzenia treści, a nie do pracy biurowej lub szkolnej. Jest to minimalistyczny edytor tekstowy.

 

WPS Office Writer

 

WPS Office to bardzo dobry zamiennik MS Office. Są dostępne w wersji podstawowej, która jest darmowa oraz premium. Wersja podstawowa jest jednak na tyle rozbudowana, że dopłacanie do premium nie jest konieczne. No chyba, że ktoś często konwertuje pliki PDF na Word, albo wyciąga tekst ze zdjęć. Do wszystkich typowych zadań związanych z pisaniem, formatowaniem, komentowaniem i recenzowaniem, darmowy WPS Office Writer wystarczy. Działa bez konieczności łączenia się z Internetem.

 

WPS Writer jest edytorem tekstu tego pakietu biurowego. Oferuje nowoczesny oraz łatwy interfejs, podobny do Worda, oraz doskonałą kompatybilność z formatami Word i PDF. Posiada wiele narzędzi, które pomogą lepiej pisać nasze dokumenty.

Zoho Writer

Kolejną alternatywą jest pakiet Zoho. Edytor tekstu Zoho Writer jest bardzo zaawansowanym programem. Bardzo przypomina płatny pakiet MS Office. Zoho Writer działa również w języku polskim, automatycznie podpowiada korekty do błędów i posiada funkcje udostępniania dokumentów. Bardzo fajnym dodatkiem, który na pewno będzie miłym akcentem jest możliwość włączenia dźwięku maszyny do pisania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *