„5 rad – Jak wyjść ze strefy friendzone?”

Friendzone to pojęcie stało się dość popularne, dzięki serialowi „Przyjaciele” z 1994 roku. Wtedy to w pierwszym sezonie tego sitcomu, tego terminu użył Joey Tribbiani w stosunku do relacji Rossa z Rachel. W ten właśnie sposób Friendzone stało się nazwą używaną na pewne stosunki męsko-damskie.

Czym jest friendzone?

Mianem friendzone określa się relacje dwojga zaprzyjaźnionych ludzi, w której to jedna ze stron darzy drugą uczuciem, natomiast druga uważa go tylko za dobrego przyjaciela. 

Ta zależność jest bolesna dla osoby, która chce czegoś więcej, ponieważ zostaje ona zaszufladkowana w kontekście bycia kolegi lub koleżanki. Sytuacja ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niemniej jednak mianem częściej dobrego przyjaciela są określani mężczyźni.

Dlaczego wpadamy w friendzone?

Główne z dwóch powodów, a mianowicie:

1. Z błędów w sztuce uwodzenia, czyli zbliżyłeś się lub zbliżyłaś do partnera, który ci się podoba i darzysz go uczuciem, ale nie dałeś/ nie dałaś jednoznacznych sygnałów, które by stwierdzały, jaki jest konkretny cel twojego zaznajomienia się z drugą osobą.

2. Nie jesteś w typie kobiety lub mężczyzny, która lub który ci się podoba. Ale fajnie się wam ze sobą rozmawia i lubicie ze sobą przebywać. Natomiast brakuje tutaj tzw. wątku erotycznego, czyli chemii między wami, a raczej jedna ze stron jej nie czuje.
Bardzo typowe sytuacje i myślę, że każdy z was ma za sobą takie doświadczenia.

Co zatem zrobić, aby wyjść z friendzone?

Jak wyjść z friendzone? Friendzone to bardzo niewygodna sytuacja w sztuce uwodzenia płci przeciwnej. Świadczy w pewnym sensie o porażce naszych zamiarów względem drugiej osoby, no ale nie ma sytuacji bez wyjścia. Po prostu trzeba nieco zmienić taktykę wobec naszej wybranki lub wybranka. Jeżeli już usłyszałeś lub usłyszałaś, że jesteś przyjacielem lub przyjaciółką, to w tym wypadku są dwie szkoły prowadzące do wyjścia z takiej relacji.

Pierwsza z nich mówi, aby zakończyć natychmiast taką znajomość. Nie dzwonić, nie pisać i nawet nie próbować się spotykać z tą drugą osobą. Wiem to bardzo trudne, szczególnie jak twoje uczucia bardzo cię bolą i czujesz się w totalnej depresji. Ale czasem trzeba przerwać z naszego punktu widzenia toksyczną relację. Przecież kobiet i mężczyzn jest wiele na świecie, jak nie ten to będzie inny lub inna.

Druga szkoła mówi, aby nie zrywać relacji, ale przyjąć ją na klatę. Ok jesteśmy przyjaciółmi. Ale to nie znaczy, że mamy być na każde zawołanie drugiej osoby. Zacznijmy żyć swoim życiem. Miejmy swoje hobby, zainteresowania, swoje towarzystwo i innych znajomych. Nie stańmy się sługami tej drugiej osoby. To najgorsza sytuacja, jaka może nas spotkać, wtedy nie mamy szans na zmianę tej sytuacji.

Niezależnie jaką taktykę obierzesz, drugi krok będzie ważny dla ciebie samego lub dla ciebie samej. Otóż warto rozważyć, dlaczego druga strona uznaje cię tylko za przyjaciela, a nie widzi w tobie obiektu pożądania, a także partnera na życie. Nie załamuj się, bo to nie znaczy, aby ubolewać nad sobą i wpaść w depresję. Taka sytuacja to dla ciebie sygnał, że trzeba w sobie coś zmienić, aby mieć powodzenie u płci przeciwnej. Jednym słowem stać się atrakcyjnym i wartościowym człowiekiem.

Mam na myśli trzy aspekty: wygląd zewnętrzny, wykształcenie i finansowy oraz sława.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. To najczęstszy przypadek, że ktoś nie widzi lub nie chce widzieć naszych amorów. Nie czarujmy się nie tylko inteligencja i pieniądze robią z człowieka atrakcyjnego. Generalnie w jakimś obszarze masz jakieś braki. Często ma znaczenie wygląd zewnętrzny, więc warto nad nim popracować. Zatem zmienić swój image, tak aby stać się dla płci przeciwnej atrakcyjnym. Powiesz zaraz, że nie jesteś piękny lub piękna.

Ja ci odpowiem na to, że nie ma ludzi brzydkich, tylko są zaniedbani lub nie umieją znaleźć swojego atrakcyjnego imagu. Jeżeli masz z tym problem, to oddaj się w ręce fachowców, czyli wizażystów. Jeżeli masz o kilka lub kilkanaście kilogramów za dużo i to jest twoim problemem, to pomyśl o dietetyczce i aktywności fizycznej, zamiast leżeć przed telewizorem popijać piwo lub zajadać się lodami. Tak nie zdobędziesz swojej wybranki lub wybranka.
Kobiety zwłaszcza patrzą na wykształcenie i status finansowy.

Dla kobiety idealny mężczyzna, to taki, który zapewni bezpieczną przyszłość finansową dla niej i ich przyszłych dzieci. Wielu przystojnych i atrakcyjnych facetów wpada w strefę friendzone, dlatego że brakuje im tych atutów. Wtedy otrzymują status kochanka- przyjaciela. Jednym słowem stajesz się facetem dobrym do łóżka, ale nie koniecznie na życie dla takiej kobiety. 

To samo tyczy się płci pięknej, niektóre z Pań są postrzegane przez mężczyzn, jako dobre kandydatki do seksu, ale nie ich przyszłe żony i matki ich dzieci. Tutaj warto popracować nad swoją postawą wobec mężczyzn. Może dajesz im takie sygnały, że tak o tobie myślą ? Zgrywasz przed nimi słodką i głupią idiotkę, bo myślisz, że ich poderwiesz. Owszem poderwiesz, ale na jedną noc. 

Mężczyźni są wzrokowcami i to wychodzi u nich na plan pierwszy, ale żeby zostać żoną musisz jeszcze mieć coś w głowie i prezentację intelektualną. Jeżeli brak ci wykształcenia to podnieś swoje kwalifikacje, przy tym może zmień pracę.

Zaraz tutaj parę kobiet się obrazi. Ok, już wyjaśniam. Wiem drogie Panie, że wy czasem gracie słodkie i głupiutkie, aby poderwać płeć męską, ale kochane takim zachowanie strzelacie sobie gola do swojej bramki. Mężczyźni cenią sobie naturalne, subtelne i prawdziwe kobiety. Mają ten zmysł, aby szybko ocenić kobietę i już na pierwszym spotkaniu mogą cię szybko zaszufladkować do kategorii „Ooo, dobra tylko do łóżka”. A jak mu się narzucasz, to czemu nie skorzystać.
Ostatnią sprawą jest wyrażenie intencji. Pomyśl, może mu lub jej nie dałaś, lub nie dałeś do zrozumienia po prostu, że on lub ona ci się podoba i myślisz o czymś więcej niż tylko o przyjaźni i swobodnych spotykaniach w celu przyjacielskiej pogawędki. Czasem wystarczy tylko szczera rozmowa.

Jak już wykonałeś lub wykonałaś poprzedni krok, to czas przejść do ostatecznego starcia. Uwierzyłeś lub uwierzyłaś w siebie i masz już krąg zainteresowania u płci przeciwnej, to teraz warto się zastanowić czy ci nadal zależy na tej jednej lub jedynym. Jeżeli tak, to zaaranżuj spotkanie twoje z nim lub nią. Pierwsza szkoła mówi, niech to będzie przypadkowe spotkanie, gdzie on lub ona ujrzy cię zmienionego, lub zmienioną i wtedy innym okiem na ciebie spojrzy.

Drugie spotkanie (zgodnie z zasadą drugiej szkoły) niech to będzie nieco na granicy przyjaźni, a czegoś więcej. Ma być niezobowiązujące, ale niech ta druga strona poczuje, że tutaj chodzi o coś więcej niż przyjaźń. Na przykład nie zobowiązująca kolacja, ale ty zupełnie przypadkiem dotkniesz jej lub jego rękę. Niech ono będzie zabarwione delikatną intymnością.

Jeżeli tej drugiej strony nic nie ruszy, to znaczy, że ostatecznie ta osoba nie jest dla ciebie i daj sobie z nią spokój. Przecież masz już wokół siebie zainteresowanie wśród płci przeciwnej i na pewno w niedługim czasie znajdzie się ktoś, kto odwzajemni twoje uczucia.  

Artykuł powstał we współpracy ze stroną KonkretnyFacet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *