Jak pisać z dziewczyną? Krótki poradnik

Korespondowanie z dziewczyną to wyzwanie. Banalne smsy czy mejle nie są tym, czego oczekuje dziewczyna. Pozyskanie jej zainteresowania, miłe mejle, czułe słówka to dopiero początek. Dziewczyna oczekuje zainteresowania, autentyczności, związku. Mejle czy też smsy są początkiem relacji. Zdecydowanie warto zadbać o to, by relacja była autentyczna i dobra. Jak pisać z dziewczyną, aby relacja prawidłowo się rozwijała i prowadziła do czegoś więcej?

Jak pisać do dziewczyny?

Najlepiej zorientować się czym interesuje się dziewczyna, czego pragnie i oczekuje od życia. Wówczas można nawiązać relację i pisać mejle czy smsy, które podbiją jej serce. Czego unikać w mejlach i smsach? Na pewno banałów takich, jak „czy bardzo bolało, gdy spadałaś z nieba”, „nigdy nie widziałem piękniejszej dziewczyny”, „uwielbiam takie dziewczyny, jak Ty”. To banały, które wystawią piszącego na pośmiewisko. Jeśli dziewczyna lubi książki to należy opowiedzieć jej, co czytasz. Jeśli lubi muzykę to znajomość współczesnej sceny muzycznej będzie ważna. Jeśli ma inne zainteresowania to poznaj je, rozmawiaj z nią i pisz. Krótkie smsy z komplementami też są dobre, ale nie non stop, lecz od czasu do czasu. Co najważniejsze – jeśli dziewczyna nie odpisuje – poczekaj, nie bądź nachalny!

Bądź intrygujący

Zaintryguj ją, zaciekaw, rozbudź apetyt na spotkania i rozkochaj w sobie. Bądź z nią także na odległość – miły sms na początek dnia, ciekawy sms na koniec dnia. Niejedna dziewczyna lubi czułe słówka, więc takie jej mów. Jeśli jednak Twoja nowa sympatia lubi wiedzieć co robisz, jakie sporty uprawiasz, jakich masz kolegów to nie ograniczaj się do krótkich smsów. Pisz dłuższe mejle, nie żałuj czasu. Smsy też niech będą obfite. Warto znaleźć czas dla dziewczyny, szczególnie gdy jest osobą, którą pragniesz zatrzymać na dłużej.  Pamiętaj aby z tym nie przesadzać – staraj się inwestować tyle co ona. Relacje damsko męskie rządzą się swoimi prawami, dlatego pewne elementy gry trzeba zachować.

Czego robić nie wolno?

Absolutnie nie wolno:

  • pisać wulgarnych wiadomości,
  • robić błędów ortograficznych
  • przemilczać smsy od dziewczyny
  • nudzić i pisać stereotypowo
  • pisać jednocześnie do wielu dziewczyn – łatwo się pomylić i zaprzepaścić szanse u tej jedynej
  • używać wyłącznie emotikonów – to ozdobnik, a nie jedyna treść

Nie wolno także pisać do wszystkich dziewczyn tego samego. Należy poświęcić czas na autorskie wiadomości. Jest to konieczne i nie można sobie pozwolić na kopiowanie własnych smsów lub podawanie za własne treści znalezionych w internecie. Plagiat to rzecz naganna, karalna, łatwa do wykrycia. Bystra dziewczyna szybko pozna, że dostaje treści z internetu. Własna twórczość, inwencja oraz kreatywność jest na pewno najlepsza. Nie warto kraść cudzej własności intelektualnej, ponieważ w ten sposób popada się w kłopoty. A na to nikt nie może sobie pozwolić.