Jak dobrać idealne buty piłkarskie?

81

Obuwie sportowe znacznie różni się od tego, które jest użytkowane na co dzień. Buty piłkarskie poddawane są wielu obciążeniom, dlatego powinny być solidnie wykonane oraz trwałe. Jak kupić idealny model online? Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale można mu sprostać. Oto wskazówki dotyczące doboru obuwia.

Obuwie sportowe znacznie różni się od tego, które jest użytkowane na co dzień. Buty piłkarskie poddawane są wielu obciążeniom, dlatego powinny być solidnie wykonane oraz trwałe. Jak kupić idealny model online? Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale można mu sprostać. Oto wskazówki dotyczące doboru obuwia.

Dlaczego warto kupować online?

To pytanie w zasadzie nie wymaga odpowiedzi, bo wielu użytkowników sieci przekonało się, że asortyment dostępny online jest znacznie szerszy niż w osiedlowych sklepach. Podstawową różnicą jest niższa cena, która wynika przede wszystkim z kosztów prowadzenia działalności. Osoba kupująca online może liczyć na równie fachowe doradztwo, wiedzę i doświadczenie sprzedawcy, bezproblemowy zwrot lub wymianę zakupionych przedmiotów.

Jak mierzyć buty przed zakupem?

Kupowanie obuwia online będzie o wiele prostsze, jeśli nabywca zna rozmiar swojej stopy. Każdy producent obuwia sportowego ma swoją własną tabelę rozmiarów, którą należy się sugerować. Kupując buty piłkarskie adidas lub innych marek, warto zapoznać się z długością wkładki w centymetrach oraz jej numerycznym odpowiednikiem. Dzięki temu można uniknąć zwrotu obuwia z powodu nietrafionego rozmiaru.

Zasada kciuka a obuwie sportowe

Wiele osób podczas mierzenia butów posługuje się zasadą kciuka. Palec włożony do buta tuż za piętą wskazywał na fakt, że obuwie jest dobrze dopasowane w momencie, gdy nie uwiera stóp. Ta zasada nie ma zastosowania przy zakupie obuwia do piłki nożnej. Buty piłkarskie adidas powinny ściśle przylegać do stopy, a jednocześnie zapewniać komfort.

Jak sprawdzić, czy buty kupione online są idealnie dopasowane? Tuż po wyjęciu towaru z pudełka najlepiej założyć buty i pochodzić w nich po domu przez około godzinę. To pozwoli zorientować się, czy obuwie jest dobrane prawidłowo i wykluczyć potrzebę zwrotu. W obuwiu dedykowanym do gry w piłkę nożną powinno zostać od 4 do 8 mm wolnej przestrzeni.

Skóra czy materiał syntetyczny?

Współczesne modele butów piłkarskich są wykonane z innowacyjnych materiałów, które zapewniają idealne dopasowanie do stopy, prawidłową wentylację oraz najwyższy komfort. Są ultralekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, co znacząco wpływa na styl gry. Należy jednak wiedzieć, że tkaniny, z których wykonano buty piłkarskie adidas, rozciągają się mało lub wcale, dlatego tak istotne jest zachowanie wspomnianej wyżej przestrzeni.

Buty ze skóry natomiast są podatne na rozciągnięcie, by po krótkim czasie dopasować się do kształtu stóp. Tu szczególnie ważne jest, by para butów ściśle przylegała do kończyn, ponieważ skóra ze względu na swoje właściwości z czasem się nieco „rozejdzie”.

Gdzie kupować obuwie piłkarskie?

Zwinność i dynamikę na boisku zapewnią dobrze dobrane buty piłkarskie adidas. Obuwie tej marki dostępne jest w sklepie internetowym numer1.store, gdzie oprócz szerokiego asortymentu można liczyć też na krótki czas realizacji zamówienia. Numer1.store to sprawdzony dostawca markowych produktów dedykowanych czynnym miłośnikom piłki nożnej w każdym wydaniu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.