Folia bąbelkowa – rodzaje i zastosowanie

Folia bąbelkowa, stosowana w handlu, sprzedaży i przechowywaniu asortymentu, to nie tylko świetny materiał na zapewnienie bezpieczeństwa produktom przeznaczonym do transportu, ale również wszechstronne rozwiązanie techniczne, jeśli chodzi o aranżację lub remonty przestrzeni prywatnych lub publicznych. Dowiedz się, jakie wyróżniamy rodzaje folii bąbelkowych i w jak nietypowe sposoby możemy je wykorzystywać.

Folia bąbelkowa – nie każda jest taka sama

Folię bąbelkową da się sklasyfikować w oparciu o kilka kluczowych kryteriów. Ogromne znaczenie dla wyboru właściwej odmiany folii bąbelkowej ma:

 

  • ilość pęcherzyków rozmieszczonych na płaszczyźnie
  • odstępy między pęcherzykami
  • wielkość pęcherzyków
  • grubość folii i ilość jej warstw zastosowanych dla zwiększenia stopnia elastyczności.

 

Standardowe pęcherzyki w foliach bąbelkowych mają zazwyczaj średnicę około 10 mm. Im większy towar wymagający specyficznej ochrony, tym większa konieczność wykorzystania folii z dużą średnicą pęcherzyków. Ich wymiary sięgać mogą około 50 – 60 mm. Są znakomitym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę powierzchni szklanych, mebli czy sprzętu AGD. Folia bąbelkowa o wysokim poziomie amortyzacji pozwala bez uszczerbków znieść daleką podróż każdemu rodzajowi towarów. Przesyłki trafiają do adresatów w nienagannym stanie, a firma może zapomnieć o przymusowym rozpatrywaniu całego szeregu reklamacji. Wiele rodzajów folii bąbelkowej znajdziesz na stronie https://www.opako.com.pl/folia-babelkowa-cat-644.

Folia bąbelkowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Na pewno warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Jeśli mamy na czas domowego remontu do spakowania wiele wysokich mebli i sprzętów, powinniśmy zainwestować w folie bąbelkowe o długości krótszego boku około 100 – 150 cm. Jeśli bok będzie zbyt krótki, praca nad owijaniem i zabezpieczaniem towarów lub domowych sprzętów przebiegać będzie mniej płynnie i znacznie wolniej. Duże formaty folii bąbelkowej zawsze ułatwiają przygotowania do transportu lub remontu. Nie można też zapominać o przydatnym nożyku introligatorskim, który zawsze warto mieć pod ręką. Ręczne darcie folii bąbelkowej to ryzyko, ponieważ możemy przerwać materiał na zbyt długim odcinku. Poza tym, z użyciem nożyka wszystko wygląda znacznie estetyczniej.

Folia bąbelkowa – jednowarstwowa czy wielowarstwowa?

To, jaki rodzaj folii bąbelkowej wybierzemy do naszych działań, zależy od naszych oczekiwań. Nawet, jeżeli wybierzemy folię z jedną warstwą krycia, kilkukrotne owinięcie nią danego produktu sprawi, że z pewnością poziomem ochrony dorówna jednej warstwie folii trzypoziomowej. Wzmocniona folia bąbelkowa ma mnóstwo zalet, przede wszystkim jest odporna na zerwania, do tego posiada bardzo wysoki poziom rozciągliwości. Nie trzeba się martwić, że w czasie przenoszenia ciężkiego mebla lub innego przedmiotu nagle wszystko się zarwie i z opakowania wypadną drobne elementy.

 

Na czas inwentaryzacji magazynowych lub rozbudowanych remontów, które zajmują mnóstwo czasu, warto od razu kupić przynajmniej kilka standardowych rolek folii bąbelkowej. Materiał ten zużywa się w bardzo szybkim tempie, dlatego zawsze warto uzupełniać go na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *