Czy krzesła do jadalni powinny być tapicerowane?

0 111

Współczesna jadalnia to miejsce łączące w sobie funkcję reprezentacyjnego salonu i kuchni. Miejsce, w którym można spędzać wspólny czas z rodziną, nie tylko podczas posiłków, ale także przy okazji wielu innych aktywności. Urządzając tego typu wnętrze, warto zatem zatroszczyć się o jego wysoką funkcjonalność użytkową i atrakcyjny wygląd. Wybierając krzesła do jadalni, szukamy mebli łatwych do utrzymania w czystości, prezentujących się w efektowny sposób, a przy tym gwarantujących wysoki komfort siedzenia.

 

Tapicerowane czy gładkie?

 

Jeśli zdecydujesz się na tapicerowane krzesła do jadalni, zyskasz gwarancję wyższego poziomu komfortu użytkowego niż w przypadku wyboru krzeseł pozbawionych tapicerki. Miękkie siedziska, a niekiedy również tapicerowane, miękkie oparcia, zapewniają znacznie większą wygodę siedzenia. Tego typu meble są również bardziej dekoracyjne, a przez to mają zdecydowanie bardziej reprezentacyjny charakter. W związku z tym, że współczesna jadalnia jest po prostu zmodyfikowaną wersją salonu, stosowanie w niej reprezentacyjnych krzeseł tapicerowanych wydaje się najlepszą możliwą opcją. Jedynym ewentualnym minusem użytkowania tapicerowanych krzeseł w jadalni może być kłopot z utrzymaniem ich w nienagannej czystości. Dlatego, jeśli w domu są małe dzieci, zamiast jasnej tapicerki, warto sięgać po jej ciemniejsze wersje, zwłaszcza po wzorzyste materiały obiciowe, na których drobne zabrudzenia będą mniej widoczne. Klasyczne krzesła drewniane pozbawione tapicerowanych siedzisk zarezerwowane są przede wszystkim dla kuchni lub klasycznie rozumianej jadalni – oddzielnego pomieszczenia, w którym spożywa się wyłącznie posiłki. W związku z tym, że w większości współczesnych domów brakuje miejsca na wygospodarowanie takiego dodatkowego pomieszczenia, jadalnia w sposób płynny łączy się z salonem – pomieszczenie pełni dwie funkcje. W takich wnętrzach eleganckie i wygodne krzesła z tapicerowanymi siedziskami sprawdzają się najlepiej.

 

Jaki materiał obiciowy?

 

Rodzaj materiału obiciowego wybranego dla krzeseł do jadalni w największym stopniu zależy od stylu aranżacji danego wnętrza. W pomieszczeniach o jasnej kolorystyce unikamy stosowania materiałów obiciowych mocno rzucających się w oczy, chyba że jest to nowoczesne, designerskie wnętrze i uzyskanie mocno kontrastującego efektu wizualnego jest pożądane. W pomieszczeniach bardziej klasycznych, w których dominują ciemniejsze barwy, krzesła do jadalni można obić materiałami wzorzystymi, uniwersalnymi w stosowaniu. Takie materiały warto wybierać również wtedy, gdy w domu są małe dzieci i jasne tkaniny obiciowe zostaną przez nie szybko zabrudzone.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://stolpluskrzesla.pl/c313-stoly-i-krzesla-do-jadalni

 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany