Zegarki Breitling – najważniejsze informacje o tej wyjątkowej marce

Zegarki Breitling już od blisko 130 lat podbijają świat. Charakteryzują się innowacyjnością i doskonałą jakością. Mottem Breitlinga jest tworzenie luksusowych zegarków, które będą towarzyszyły współczesnemu mężczyźnie i kobiecie, jako elegancki dodatek nie tylko od święta, ale również na co dzień.

Zegarki Breitling – marka ukochana przez pilotów

Zegarki Breitling uważane są za swego rodzaju zegarki lotnicze, bowiem wielu doświadczonych i szanowanych pilotów posiada legendarnego Navitimera. W dzisiejszych czasach marka zachwyca szersze grono publiczności swoimi wspaniałymi zegarkami, lecz już zawsze będą one kojarzone z zegarkami lotniczymi.

Jak powstała marka słynnych zegarków Breitling?

Marka powstała dokładnie w 1884 roku i do dnia dzisiejszego jest jedną z tych, która odniosła zadziwiające sukcesy na szwajcarskim rynku zegarmistrzowskim. 1915 rok był przełomowy dla Breitling, bowiem wtedy zaprezentowany został pierwszy debiutancki zegarek tej marki. Zegarki Breitling dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością stały się bardzo popularne na światowym rynku. Firma obecnie jest jedną z najlpeszych i najszybciej rozwijających się firm zegarmistrzowskich na całym świecie. W 1936 roku zegarki Breitlinga wyposażone we wspaniałe chronografy zyskały wielką sławę w branży lotniczej i nie tylko, przez co firma podpisała kontrakt między innymi z przedsiębiorstwem Royal Air Force oraz firmą US Air Force.

Kilka najpopularniejszych modeli Breitlinga

Absolutnym klasykiem i numerem jeden, od dawna uważanym zresztą za bestseller wśród pilotów jest Navitimer. Posiada dużą tarcze co ułatwia szybki i łatwy odczyt, ponadto ma wbudowany w ramkę suwak, który zagwarantował możliwość wyliczenia danych pozycyjnych lotu zanim jeszcze pojawiły się komputery pokładowe. Kolejny model to Avenger II, który charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością i zupełną niezawodnosią w wielu ekstremalnych sytuacjach.

Seria Superocean to z kolei profesjonalny zegarek dla nurków schodzących na duże głębokości, ponieważ posiada tak dużą wodoodporność, że może być zanurzany głębiej niż niektóre łodzie podwodne. Kolejna seria, zaprezentowana w 1942 roku, to Chronomat. Cieszyła się ona dużą popularnością szczególnie wśród żołnierzy Sił Powietrznych. Jego zalety to przede wszystkim możliwość obliczeń matematycznych.

Co należy wiedzieć zanim zdecydujesz się na markowy zegarek?

Pewnie niejedna osoba zastanawia się po co w dzisiejszych czasach komuś zegarek, jak każdy z nas posiada telefon komórkowy, który równie dobrze wskaże dokładną godzinę. Nie mniej jednak w dobie postępu technologicznego zegarek to coś więcej niż tylko urządzenie odmierzające czas.

Dziś zegarek to ekskluzywna biżuteria i doskonałe dopełnienie całości ubioru oraz miaranprestiżu pokazuje klasę i pozycję społeczną. Zakup odpowiedniego zegarka wcale nie jest prosty, dlatego każda osoba powinna zastanowić się nad kilkoma kwestiami zanim zdecyduje się na zakup.

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad przeznaczeniem kiedy i w jakich okolicznościach będziemy go zakładać. Mimo, iż istnieją bardziej uniwersalne modele to jednak niestety, ale nie ma zegarka pasującego do wszystkich stylizacji. Przed zakupem powinniśmy, także zastanowić się nad tym co powinien posiadać taki zegarek. Czy ma mieć na przykład Chronograph, datę, a może dni tygodnia? Oczywiście musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że czym więcej komplikacji to jego koszt będzie coraz wyższy.

Oprócz tego powinniśmy zastanowić się nad mechanizmem, czy ma być on automatyczny,czy jednak klasyczny, a może kwarcowy? Markowe zegarki mimo, iż nie należą do najtańszych to ich trwałość, piękny i gustowny wygląd wszystko wynagrodzą. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego cacka to wybór jednego z modeli Breitlinga z pewnością Cię nie zwiedzie, ponieważ jest to solidne szwajcarskie rzemiosło z najwyższej jakości mechanizmami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *