Zadbaj o swoje auto po zimie

Miłośnicy czterech kół doskonale wiedzą jak wiele szkód potrafi wyrządzić jazda samochodem zimą. Nie zawsze można uniknąć używania pojazdu w tę porę roku, ale można na różne sposoby zabezpieczyć swój samochód zarówno przed, jak i po niej. Wszelkiego rodzaju autokosmetyki będą dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy na dworze na stałe zadomowi się wiosna. Zimą na drogach pojawiają się zaspy i lód, z którymi firmy walczą za pomocą soli. Ta może być naprawdę niebezpieczna, dlatego najpierw warto powiedzieć jak zadbać o swój pojazd, przed pierwszymi mrozami.

Na wszelkiego rodzaju uszkodzenia narażone są przede wszystkim:

*podwozie — które może zostać zniszczone zarówno przez wspomnianą wcześniej sól, jak i sam śnieg,
*progi — które z kolei najczęściej atakowane są przez korozję,
*nadkola — te bardzo często produkowane są ze stosunkowo cienkiej blachy, dlatego też można spodziewać się nie tylko korozji, ale również wgnieceń powstałych głównie za sprawą ciężkiego, mokrego śniegu.

Przed zimą więc warto zastosować autokosmetyki i wosk samochodowy, które przeznaczone są między innymi do konserwacji samochodu. W sklepach motoryzacyjnych, czy to stacjonarnych, czy też internetowych, można znaleźć naprawdę szeroką gamę produktów, które świetnie poradzą sobie z zabezpieczeniem naszego samochodu. Czy cena i marka mają znaczenie?autokosmetyki Z całą pewnością tak, ale nie to wydaje się najważniejsze. Istotne jest to, aby wszelkiego rodzaju kosmetyki i preparaty dostosować do własnych potrzeb. Kiedy zima minie przed przystąpieniem do prac konserwacyjnych oraz estetycznych warto ocenić stan pojazdu. Można to zrobić wykorzystując do tego tak zwany kanał albo zwyczajny podnośnik — co jednak znacząco utrudnia sprawę. Należy sprawdzić, czy sól drogowa nie naruszyła znacząco powłoki antykorozyjnej z podwozia, a także samej blachy. Jeśli nasza wiedza nie pozwala na profesjonalną ocenę, skorzystajmy z usług specjalisty, który oceni auto i odpowie na wszystkie nasze pytania.

Samochód w trakcie zimy naprawdę może ucierpieć.

Chcąc cieszyć się pięknym, lśniącym wozem zwracajmy uwagę nie tylko na kwestie techniczne, ale i na estetyczne. Do odnowy lakieru po zimie można zastosować szereg najróżniejszych kosmetyków, począwszy od szamponów aż po pasty polerskie do domowego użytku, dzięki którym możliwe będzie nawet zniwelowanie drobnych rys. W sklepach motoryzacyjnych dostępne są również niezwykle przydatne markery do zacierania rys, więc jeśli takowe się pojawią, to nie musimy od razu przygotowywać się na drogie usługi lakierników. Sami możemy zawalczyć o dobry wygląd samochodu. Skoro kwestia karoserii została już omówiona warto wspomnieć jeszcze kilka słów o kloszach lamp, które z czasem mogą matowieć. Do ich odnowy także można zastosować mnóstwo dobrze działających preparatów, których cena nie powinna znacząco obciążyć domowego budżetu. Prawidłowo pielęgnowane auto będzie służyło nam przez wiele lat, ciesząc się idealnym wyglądem. Jeśli więc posiadamy własne cztery koła, to zadbajmy o nie tak, jak na to zasługują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *