Z leasingiem prowadzenie firmy jest łatwiejsze

Posiadanie firmy wymaga ciągłego inwestowania w jej rozwój. Wiąże się to między innymi z zakupem rożnego rodzaju sprzętów, które są niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa. Pomocny może okazać się leasing.

Leasing to najbardziej ekonomiczna forma finansowania inwestycji dla firm. Leasingodawca przekazuje w użytkowanie środek trwały leasingobiorcy. Zawierając umowę, leasingobiorca wnosi wpłatę początkową, a następnie płaci raty leasingowe. Kiedy umowa dobiega końca, leasingobiorca ma prawo wykupić środek trwały lub może pozostawić go w majątku leasingodawcy.

Planujesz zakup sprzętu – wybierz leasing

Zastanawiasz się, kiedy warto rozważyć leasing? Jest to korzystna forma finansowania różnego rodzaju zakupu środków trwałych, które pozwalają na rozwój firmy. W zależności od profilu działalności przedsiębiorstwa umowa może dotyczyć:

● leasing na samochód osobowy;

● leasing na samochód dostawczy;

● leasing na zakup linii produkcyjnej;

● leasing na zakup sprzętu komputerowego;

● itd.

Leasing dostaniesz szybciej, niż kredyt

Zdobycie wymarzonego sprzętu przy umowie leasingowej jest dużo prostsze, niż w przypadku tradycyjnego kredytu. Dlaczego?:

● składając wniosek o leasing wystarczy przedstawić zaświadczenie o prowadzeniu działalności;

● w przypadku kredytu trzeba przejść przez długi proces związany z wypełnianiem szeregu dokumentów;

● bank ma prawo odmówić udzielenia kredytu, jeżeli uzna, że wnioskodawca ma za niskie przychody;

● umowa leasingowa jest niżej oprocentowana, niż kredyt.

Wybierz pomiędzy leasingiem operacyjnym, finansowym, a zwrotnym

Decydując się na leasing musimy wybrać, który rodzaj tej formy finansowania będzie dla naszej firmy najkorzystniejszy. Wyróżnia się trzy rodzaje leasingu:

● finansowy;

● operacyjny;

● zwrotny.

Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa

Szukając najatrakcyjniejszych ofert leasingowych dostępnych na rynku, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Szeroki zakres usług oferuje CLS. To centrum finansowe, które pomoże w wyborze najkorzystniejszego leasingu dla Twojej firmy. Będzie wsparciem między innymi dla firm transportowych, które rozważają leasing aut dostawczych, a także dla przedsiębiorstw z sektora handlu i usług oraz rolników. Z ofertą centrum można zapoznać się na stronie internetowej cls.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *