Wyróżnij się z Alfa Romeo Mito

0 124

Lekki, zwinny, a do tego z niezłymi osiągami? Alfa Romeo Mito to idealny sposób na dynamiczną jazdę w miejskich warunkach. To niewielkie auto tylko wygląda niepozornie. Pracujący nad nim inżynierowie postarali się, by Mito był przede wszystkim zwrotny i dynamiczny. A fakt, że świetnie wpasowuje się w miejską dżunglę, tylko wzmacnia jego atrakcyjność. Proszę Państwa, oto MITO.

 

Pełna radość ze zwinnej jazdy

Mito to dość młody i zadziorny członek rodziny Alfa Romeo. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2008 roku bardzo szybko zyskał popularność ze względu na swoją sportową sylwetkę, niewielkie rozmiary i dynamiczny silnik. Z roku na rok twórcy modelu ulepszali każdy element auta, by zaprezentować nam doskonale wyposażony i bardzo zwrotny typ samochodu miejskiego. Dzięki charakterystycznemu nadwoziu i ciekawym rozwiązaniom technicznym jest chętnie wybierany przez kierowców, którzy szukają auta łączącego w sobie sportowe zacięcie z nowoczesnym stylem. Drobne zmiany kosmetyczne poczynione przez projektantów sprawiły, że (jak sami mówią), Mito nieco „wydoroślał” i prezentuje obecnie nieco inne, bardziej wojownicze oblicze.

Zacznijmy od nadwozia, bo to właśnie ono przyciąga miłośników nienagannej sylwetki i innowacyjnego designu. Mito to samochód z charakterem. Nie sposób nie przyznać mu osobistego uroku. Osłona chłodnicy z logo, typowy również dla Alfa Romeo Giulietta, sportowa sylwetka, smukły zderzak i ciekawe, okrągłe lampy czy nowe wzory felg aluminiowych nadają temu modelowi młodzieńczych cech. Wnętrze nie pozostaje w tyle – zastosowano nowe materiały, które prezentują się elegancko i sprawiają, że to niewielkie auto zyskuje dodatkową przestrzeń. Postawiono na detale: przyjemny i luksusowy materiał, nowe logo oraz sportowe fotele, które zwiększają komfort jazdy.

Siła Alfa Romeo Mito tkwi we wnętrzu

Jednak Mito to przede wszystkim silnik i nowoczesne rozwiązania techniczne. Starania inżynierów widać już po pierwszej jeździe. Uwagę zwrócić należy przede wszystkim na unikalny system wyboru jazdy Alfa D.N.A. Sprawia on, że pozornie spokojny samochód może zmienić się w prawdziwego drapieżnika szos. I to wszystko z pomocą jednego przycisku. Takie rozwiązania zastosowano zaledwie w kilku modelach Alfy Romeo. System wpływa również na bezpieczeństwo. Doskonale rozpoznaje warunki panujące na drodze i dopasowuje do niego indywidualny styl jazdy, także w przypadku niekorzystnej aury. Najwięcej przyjemności przynosi jednak jazda sportowa. To właśnie w tym trybie Mito pokazuje, na co naprawdę go stać. Głównym atutem jest zawieszenie – elektroniczny system sterowania amortyzatorami sprawia, że auto reaguje na każde zachowanie kierowcy. W takich okolicznościach nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się dynamiczną i swobodną jazdą po mieście w stylowym Alfa Romeo Mito.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany