Wyprawa na ryby? Odpowiednio się przygotuj!

Jeśli zaliczasz się do osób, które lubią spędzić czas nad wodą, czekając, aż ryba zacznie brać, zdajesz sobie sprawę, że wyprawa taka wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również i ubioru. Nawet jeśli łowisz w lipcu czy sierpniu, nocami temperatura lubi zaskoczyć i mocno spaść, a nie chcesz chyba, aby wypad na ryby zakończył się przeziębieniem lub grypą? Warto pomyśleć o skompletowaniu odpowiedniej garderoby!

Odzież specjalnie dla wędkarza

Jeśli planujesz wędkowanie wczesną wiosną lub w trakcie jesieni, postaw na zestawy membranowe. Polecane są zwłaszcza spodnie – dzięki membranie są wiatro i wodoodporne, a ponieważ ich nogawki mają 2-3 warstwy materiału, doskonale chronią przed chłodem, jednocześnie umożliwiając normalne oddychanie skórze. Spodnie tego typu posiadają zwykle kilka kieszeni, w których przechowasz wszystkie niezbędne, podręczne akcesoria i gadżety. Do spodni doskonale pasować będzie kurtka – również membranowa. Dedykowane wędkarzom kurtki mają zwiększone parametry wodoodporności i paroprzepuszczalności, a ich kaptury często wyposażone są w regulację umożliwiającą dopasowanie do kształtu głowy oraz z daszkiem pozwalającym na składanie pod różnymi kątami – dzięki czemu można uzyskać najlepszą osłonę przed wiatrem lub deszczem.

Ale odzież dla wędkarza to nie tylko to, co na zewnątrz, ale także bielizna. Do kompletu wypada zatem pomyśleć o odpowiednich skarpetach – na przykład Magic Sock Meindl. Mają profilowaną piętę, a także ściągacz w obszarze ścięgna Achillesa, pozwalają stopie swobodnie oddychać, doskonale wchłaniają wilgoć, pozostając suchymi. Pod spodnie można założyć termoaktywne legginsy, bokserki lub kalesony. Warta uwagi jest bielizna tego typu, produkowana przez firmę Graff – włókna tkaniny zawierają jony srebra, które pomagają w utrzymaniu flory bakteryjnej na niezmiennym naturalnym poziomie, nawet podczas dużego wysiłku fizycznego – to oznacza brak nieprzyjemnego zapachu przez długi czas.

Gdzie znaleźć dobrą odzież dla wędkarzy?

Nie musisz odwiedzać dziesiątków sklepów, aby skompletować odzież na ryby! Na stronie sklepu hunt-fish.eu znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby komfortowo spędzić czas podczas łowienia, niezależnie od pory roku! Znajdziesz w nim odzież światowej klasy producentów, jak Graff, SIMMS czy Fjallraven, która niejednokrotnie nagradzana była specjalistycznymi wyróżnieniami oraz nagrodami. Sklep oferuje pełen wybór – od skarpet po całe zestawy specjalnie dla wędkarzy. Wszystko dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach! Przekonaj się o tym – odwiedź go już dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *