Wygraj z łysieniem i odzyskaj atrakcyjność!

Bald man head looking up thinking, with focus on eyes
0 146

 

Łysienie typu męskiego, zwane również łysieniem androgenowym, jest najczęstszą przyczyną obniżonego samopoczucia i samooceny u mężczyzn. Na szczęście nie musi tak być! Oto najnowsze metody, które pomogą ci odzyskać zarówno włosy jak i radość!

Przyczyna łysienia

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Za proces stopniowego wypadania włosów odpowiada indywidualna wrażliwość mieszków włosowych na tzw. dihydrotestosteron (DHT). DHT powstaje w wyniku przemian testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego. Proces utraty włosów jest najczęściej uwarunkowany genetycznie i pojawia się stopniowo: najpierw powstają niewielkie zakola, w miarę upływu czasu zachodzą one coraz głębiej. U niektórych mężczyzn łysina może objąć całą górę głowy.

pastedGraphic.png

Nie jesteś sam

Badania wykazują, że co trzeci mężczyzna między 25 a 40 rokiem życia zmaga się z problemem łysienia, a w wieku 50 lat problem ten dotyczy ponad połowy mężczyzn. To oznacza, że w średnim wieku, co drugi napotkany przez ciebie mężczyzna zmaga się z tym z samym wyzwaniem. Gdybyś miał zapamiętać tylko dwie rzeczy z tego wpisu, zapamiętaj, że nie jesteś sam i że istnieją rozwiązania.

Istnieją rozwiązania

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscach, które uległy wyłysieniu.Zabieg przeszczepienia włosów jest wciąż jedną z najskuteczniejszych metod na zahamowanie łysienia. Transplantację włosów przeprowadza się również u chorych, którzy utracili część owłosienia z powodu urazów, blizn poinfekcyjnych i pooperacyjnych, czy też będących następstwem przewlekłego leczenia.

Aktualnie dostępne techniki przeszczepu włosów na rynku to m.in. Strip, FUE, FUTBHT, GHO i S.A.F.E.R.

Niezależnie od wybranej metody zabieg transplantacji włosów polega na pobraniu określonej ilości tzw. zespołów mieszkowych z okolicy dawczej i wszczepieniu ich w okolicę docelową (biorczą).

FUE. Bez skalpela, bez blizn

Metoda FUE polega na precyzyjnym i odpowiednim pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnych instrumentów takich jak metalowa sztanca, która pozostawia niewidzialne gołym okiem, mikroskopijne ślady.

FUE jest w stanie przyjąć od 3000 do 7000 przeszczepów w zależności od gęstości włosów. Mieszki włosowe pobierane są w rejonie karku, jeden po drugim i pojedynczo przenoszone do obszarów łysiejących.

Przed i po zabiegu

Pamiętaj, by poprawić ogólną odporność organizmu. Pomoże ci to na szybszą rekonwalescencję, a co za tym idzie, lepsze przyjęcie się włosów. Weź pod uwagę:

 Pełnowartościową dietę

 Odpowiednie kosmetyki i leki

 Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym

 Umiarkowanie lub odstawienie tytoniu oraz mocnego alkoholu.

pastedGraphic_1.png

Poznajmy się

METAMORPHIS współpracuje z najlepszymi, światowymi specjalistami w dziedzinie transplantacji włosów. Zabiegi odbywają się w Turcji, a koszt zabiegu nie jest uzależniony od liczby przeszczepionych mieszków włosowych. Zawsze dostajesz maksymalną możliwą gęstość.

Pomagamy ci odzyskać siłę i moc. Sprawdź nas.

Wysoko wyspecjalizowany personel oraz setki zadowolonych klientów zarówno z Europy, jak i z całego świata gwarantują usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów, stąd dbałość o wysoką jakość usług.

W odróżnieniu od innych placówek medycznych, nasi fachowcy specjalizują się w pracochłonnej, ale najbardziej efektywnej metodzie FUE. Codziennie wykonywanych jest kilka takich zabiegów.

Klinika, z którą współpracujemy specjalizuje się w całościowym zabiegu przeszczepu z nastawieniem na efekt największej gęstości. Każdy nasz pacjent jest pod troskliwą opieką podczas całego procesu zmiany. Jest to najnowocześniejsza metoda przy minimalnej inwazyjności.

Więcej informacji znajdziesz na www.metamorphis.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.