Wyciskarki poziome – czym się charakteryzują?

Zastanawiasz się nad kupnem wolnoobrotowej wyciskarki poziomej? Chcesz dowiedzieć się, jak działa i czy sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie! Wyjaśniamy w nim, czym charakteryzują się wyciskarki poziome i kto będzie najbardziej zadowolony z posiadania takiego urządzenia w swoim domu.

Krótka charakterystyka wyciskarek poziomych i jak działają

Wyciskarki poziome dzielą się na jednoślimakowe i dwuślimakowe. Tak naprawdę działają one bardzo podobnie i większość cech mają wspólnych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wyciskarka dwuślimakowa ma zwykle wytrzymalsze wałki wykonane ze stali (co wcale nie znaczy, że wałki w wyciskarkach jednoślimakowych są kiepskiej jakości!). Oprócz tego wyciskarki dwuślimakowe produkują sok jeszcze dokładniej niż modele jednoślimakowe – można dzięki nim wycisnąć nawet takie produkty jak trawa pszeniczna albo igły sosny. Wałek ślimakowy zarówno w urządzeniach jednoślimakowych, jak i dwuślimakowych, z łatwością miażdży owoce, warzywa i zioła, tworząc sok przepływający przez niewielkie sitko i wypływający dołem do pojemnika. W trakcie robienia soku używa się popychacza, dzięki któremu składniki napycha się na wałek.

Wyciskarki poziome i ich zalety

Wyciskarki poziome sprawiają, że wyciśnięty sok jest klarowny i można go dłużej przechowywać. Poza tym oprócz tego, że mają bardzo wytrzymałe wałki, to wyciskają sok bardzo precyzyjnie, nie pozostawiając przy tym mokrej pulpy. Świetnie poradzą sobie z warzywami liściastymi, takimi jak np. szpinak czy natka pietruszki, a ich praca jest naprawdę cicha. Często mają wiele przydatnych funkcji – można za ich pomocą zrobić lody, sorbet, przecier i wiele innych. Jeżeli należysz do osób, które nie przepadają za długim i mozolnym czyszczeniem sprzętów, wyciskarki tego typu będą dla Ciebie idealne – mają prostą budowę i ich czyszczenie nie zajmuje dużo czasu.

Wysoka jakość wyciskanego soku

Niskie obroty urządzeń gwarantują bardzo wysoką jakość soku. Wyciskarki poziome tworzą napój pełen wartości odżywczych i enzymów – ich zawartość nie ulega przegrzaniu i napowietrzaniu. Oprócz tego zawierają także cenny dla organizmu błonnik. Gęstość soków zależeć będzie od modelu, a także od tego, jakiego rodzaju owoców i warzyw użyjemy. Urządzenia tego typu wyprodukują klarowny sok z takich produktów jak twarde warzywa, zielenina i cytrusy. Natomiast takie owoce jak jabłko czy brzoskwinia, albo te o drobnych pestkach, zagęszczą nieco sok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *