Wszystko o: Drony dla początkujących

Od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie pomysł aby kupić drona? Może to odpowiedni moment, aby w końcu marzenia przekuć w rzeczywistość?

Każdy, kto ma styczność z dronami przekonuje, że to naprawdę świetna zabawa i pozwala unieść się wysoko nad ziemię i to nie tylko dosłownie! Od osób bardziej doświadczonych można także usłyszeć, że początki związane z tego typu sprzętem nie zawsze są łatwe. Na co więc należy zwrócić uwagę i w końcu jak rozpocząć przygodę z dronami?

Na początek…

Zazwyczaj przy rozpoczęciu przygody z dronami poleca się zakup tych nieco tańszych sprzętów. Jeśli osiągniemy wprawę i będziemy czuć się naprawdę pewnie, możemy pomyśleć o droższym sprzęcie. Warto jednak na początku opanować podstawowe zasady związane z działaniem dronów.

Pamiętajcie także, że zanim zaczniecie swoją zabawę należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi używania tego typu sprzętów. Jest to bardzo istotny aspekt pod względem bezpieczeństwa.

Zapaleńcy dronów

W ciągu ostatnich lat ich liczba zdecydowanie wzrosła. W Internecie dostępnych jest mnóstwo filmów instruktażowych, które warto obejrzeć, gdyż można dowiedzieć się w nich wielu ważnych i przydatnych rzeczy zanim zaczniemy latać. Na portalach społecznościowych z łatwością znajdziecie także grupy zrzeszające miłośników dronów, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami i udzielają wskazówek mniej zaawansowanym osobom.

Co jest ważne podczas pierwszego lotu?

Kiedy już mamy zakupiony dron, chęci i gotowość do rozpoczęcia przygody, pozostaje nam ustalenie kilku podstawowych kwestii, aby wszystko poszło zgodnie z planem i abyśmy mogli w pełni cieszyć się „lataniem”.

  • Odpowiednie miejsce – to jeden z najważniejszych aspektów, o których powinniśmy pomyśleć. Nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę, gdyż może się to naprawdę źle skończyć. Frajda z latania to jedno, ale zadbajmy także o bezpieczeństwo swoje i innych. Na samym początku wybierzmy mało zaludnione miejsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście prywatna posesja, wiadomym jest jednak, że nie każdy ma taką możliwość. Unikajcie jednak dużych placów, gdzie gromadzą się ludzie oraz miejsc, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego sprzętu. Niewprawiona osoba raczej powinna unikać latania na przykład nad jeziorem.
  • Pogoda – może być naszym dobrym przyjacielem lub złowrogim przeciwnikiem. Aby uniknąć niepotrzebnej irytacji zdecyduj się na szaleństwo z dronem kiedy pogoda dopisuje, nie ma deszczu ani zbyt mocnego wiatru.
  • Energia – i nie mamy tu na myśli naszej energii, a energii sprzętu. Czas działania baterii nie jest zbyt długi, więc aby móc pobawić się przez nieco dłuższy czas niż 20 minut, weź ze sobą zapasowe baterie. O ile dojdziesz już do wprawy i będziesz dokładnie wiedział co i jak, tak krótki czas działania baterii nie musi być problematyczny. Jednak jeśli dopiero zaczynasz będziesz potrzebował znacznie więcej czasu, ale także cierpliwości. 

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Tylko dzięki temu osiągniemy naprawdę wysoki poziom i będziemy mogli wspiąć się na wyżyny. Jednak aby dojść do wysokiego poziomu, należy zacząć od postaw i w pełni je opanować.

Z czasem latanie będzie sprawiać coraz więcej przyjemności, a powstałe filmy będą coraz lepsze i ciekawsze. No i co? Trzymamy kciuki za Wasze przygody z dronami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *