Własny apartament z widokiem na morze – czy to dobra inwestycja?

0 86

Posiadasz spory kapitał i chciałbyś go dobrze zainwestować? Rynek nieruchomości stwarza ku temu szerokie możliwości. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zainwestować w apartamenty wakacyjne. Nieruchomości w dłuższej perspektywie czasu najprawdopodobniej zyskają na wartości, a dodatkowo będziemy mogli zyskać atrakcyjne miejsce wypoczynku nad polskim morzem oraz możliwość wynajmowania apartamentu wtedy, kiedy nie będziemy przebywać w nim na wakacjach. Jak tego dokonać?

 

Zakup apartamentu na własną rękę i zarządzanie nim

Inwestycji w apartamenty nad morzem, w kurortach nad Bałtykiem, możemy dokonać samodzielnie. Kupując apartament za gotówkę, można liczyć na wiele profitów ze strony deweloperów sprzedających takie luksusowe obiekty. Warto zdecydować się na takie apartamenty nad morzem, jak te w ofercie Extra Invest, ponieważ są w pełni wyposażone i gotowe do użytku. Warto także wybrać apartamenty do samodzielnej aranżacji i mieć wpływ na to, jak docelowo będą one wyglądały.

Już za nieco ponad 200 tys. zł kupimy apartament w stanie deweloperskim o powierzchni 38 mkw. Będzie to dobra inwestycja prywatna dla inwestora, który chciałby mieć swoje mieszkanie również w atrakcyjnej pod względem turystycznym, części Polski. To właśnie tam potencjał zysku z nieruchomości jest zdecydowanie największy.

Apartamenty i mieszkania w systemie condo i apart

Rynek apart i condo hoteli cały czas się rozwija. Stwarza szerokie możliwości inwestycyjne dla osób dysponujących pokaźnym kapitałem. Pierwsze obiekty z apartamentami zarządzanymi przez wyspecjalizowanych operatorów pod wynajem powstawały w Polsce w Świnoujściu i Kołobrzegu. Dziś wiele miast nadmorskich i nie tylko, oferuje taki wynajem mieszkań. Szczecin, gdzie firma Extra Invest prowadzi m.in. swoją działalność, jest tego dobrym przykładem, bowiem tam wynajmują apartamenty nie tylko turyści, ale i liczni biznesmeni, głównie z Niemiec.

Inwestor kupujący apartament w ramach systemu condo czy apart hotelu z jednej strony zdobywa nieruchomość i inwestuje, a jednocześnie nie musi sam martwić się tym, komu wynajmie nieruchomość, aby móc pomnażać zyski z tego tytułu.

System wypłacania środków właścicielom apartamentów jest dla nich korzystny. Mogą bowiem otrzymać od 6,5 do nawet 10 proc. zysku rocznie, co w porównaniu z przelaniem tych środków na lokaty terminowe czy zakup obligacji skarbu państwa, jest bardzo dobrą propozycją inwestycyjną, nad którą warto się pochylić.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany