Tylna belka w Peugeot 206… Co jeszcze psuje się w Peugeot 206? Najczęstsze awarie, problemy

Peugeot 206 to jeden z najpopularniejszych francuskich samochodów osobowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się ze względu na atrakcyjną cenę, niedrogie części i typowo miejski design. Jak w każdym aucie, w tym także występują awarie. Najczęściej dotyczy ona tylnej belki. Co jeszcze psuje się w samochodach osobowych Peugeot 206?

Peugeot 206 – czym się wyróżnia?

Peugeot 206 to francuski samochód osobowy klasy B, który produkowany był w latach 1998 – 2012. Na początku był dostępny jedynie w wersji hatchback, później produkcję rozszerzono o coupe-cabrio, sedana i kombi. W samochodach zamontowane były różne skrzynie biegów – 5-stopniowa manualna i 4-stopniowa automatyczna. Jeżeli chodzi o wersje wyposażeniowe, dostępne były takie opcje jak XR, XT, Mistral czy Oxygen. Niestety, mimo starań projektantów motoryzacyjnych, Peugeoty 206 mają też kilka wad, z którymi muszą zmierzyć się kierowcy.

Tylna belka w Peugeotach 206

Problemy z zawieszeniem występują we francuskich samochodach bardzo często. Głównie dlatego, że auta te dostosowane są do lepszych dróg niż polskie. Ponadto, niektóre elementy zawieszenia zwyczajnie się zużywają i co jakiś czas trzeba dokonywać napraw lub regeneracji. Jest to co prawda dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki pół-zależnemu układowi auto prowadzi się komfortowo, jednak wymaga ono szczególnej uwagi.

A po czym poznać, że w samochodach występują problemy z tylną belką? Tak naprawdę trudno przeoczyć pierwsze objawy. Zazwyczaj zwraca się na to uwagę, kiedy zmniejsza się komfort prowadzenia auta i pojawiają się trudności ze skręcaniem. Oprócz tego mogą pojawiać się piski i stuki. Jak twierdzą specjaliści zajmujący się naprawą tylnej belki w Peugeotach 206 (wymianatylnejbelki.pl/cena-naprawy-belki/naprawa-tylnej-belki-peugeot/peugeot-206/), uszkodzeniu najczęściej ulegają łożyska igiełkowe. Jeśli to się przeoczy, wówczas trzeba wykonać regenerację całej tylnej belki, a nie jest to proste i lepiej powierzyć to ekspertom ze sprawdzonego warsztatu.

Problemy z silnikiem w modelach Peugeot 206

Przez lata produkcji samochodów Peugeot 206 eksperymentowano z różnymi silnikami, jednak właściwie z każdym mogą być problemy. Najczęściej dotyczą one awarii osprzętu elektrycznego, głównie przepustnic, cewek zapłonowych czy systemów, które odpowiadają za pracę silnika. Kłopoty mogą pojawić się także z alternatorem, a raczej z napinaczem paska. Szybko zużywają się także wszelkie uszczelki. Warto sprawdzać również kondycję wentylatora chłodnicy, ponieważ takie awarie występują dosyć często.

Awarie elektroniki w samochodach Peugeot 206

Elektronika bardzo często zawodzi, nie tylko w tych francuskich samochodach osobowych. A że odpowiedzialna jest za wiele rzeczy w autach, sporo może pojawić się problemów. Głównie są to awarie zamka centralnego, alarmu czy prędkościomierza. Mogą także szybko przepalać się żarówki lub pojawią się kłopoty z dmuchawą nawiewu. Co ciekawe, bywa że awarie elektroniki mogą pojawić się jedna po drugiej i to nagle, a czasami same z siebie ustępują. Kiedy jednak pojawią się pierwsze problemy i utrzymują się one dłużej, warto oddać samochód w ręce specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *