Trendy na siłowni, czyli w czym się chodzi na fitness

0 214

Siłownia to najlepszy sposób na poprawienie własnej kondycji, spalenie paru kilogramów, a przy okazji wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych. Ponadto jest to jedna z nielicznych i najbardziej popularnych zajęć sportowych, uprawianych pod dachem. Trening na siłowni rozwija całe ciało i daje wiele możliwości i wariantów ćwiczeń.

Dlatego też czynne uczęszczanie na zajęcia siłowe czy fitness to oznaka nie tylko bycia trendy, ale też dbałość o własną sylwetkę i zdrowie. Jakkolwiek mężczyźni chodzą na siłownie w konkretnym celu, czyli budowania własnej masy mięśniowej, tak kobiety uczęszczają tam bardziej na zajęcia fitness ogólnorozwojowe. Odzież na siłownie męska w tym wypadku wydaje się bardziej tendencyjna w porównaniu do kobiecego stroju fitness.

Jak ubierają się mężczyźni na siłownię

Męska odzież na siłownię zazwyczaj jest luźna i niedopasowana. Panowie często do ćwiczeń kulturystycznych ubierają się  w spodnie dresowe lub krótkie spodenki sportowe, przy tym koszulka niekoniecznie opinająca się, a raczej luźno okalające klatkę piersiową. Mogą to być typowe t-shirty lub podkoszulki na ramiączkach. Co niektórzy mężczyźni chcą się pochwalić swoim torsem. Generalnie liczy się wygoda, prostota i coś co nie krępuje ruchu, a przede wszystkich klatki piersiowej i ramion.

Rzadko się zdarza, aby panowie ubierali legginsy sportowe, w przeciwieństwie do kobiet.

Jak ubierają się kobiety na siłownię

Niezależnie czy idziesz na ćwiczenia siłowe lub cardio lub na typowy fitness twój strój będzie wyglądał podobnie. Tutaj warto zaznaczyć, że kobiety na siłownię ubierają się w bardziej obcisłe ubrania.

Pierwszą ważną częścią kobiecej garderoby na ćwiczenia jest oczywiście biustonosz sportowy. W tym wypadku ten, w którym chodzimy na co dzień odpada, ponieważ nie będziemy miały w nim swobody ruchów. Dlatego dedykowany wyrób sportowy nie tylko umożliwia pełną wygodę treningu, ale też pozwala oddychać skórze, co w konsekwencji zmniejszy ilość wydzielanego potu podczas ćwiczeń.

Koszulki sportowe również powinny być z materiału swobodnie przepuszczającego powietrze. Niemniej jednak absolutnie nie polecam bawełnianych, a raczej specjalne wykonane z syntetyków, które jednocześnie odprowadzają wilgoć. Dzięki temu nie widać wielkich plam potu, bluzka nie nasiąka wilgocią,  a ty czujesz się bardziej komfortowo. Koszulka damska na fitness może być przylegająca do ciała lub typu oversize.

Legginsy sportowe to kolejny atrybut kobiety uprawiające czynnie sport. Ich zaletą jest to że absolutnie nie krępują ruchów i są bardzo wygodne. Poza tym  wyszczuplają i podkreślają sylwetkę. Z tego też względu są bardzo popularne na siłowni wśród kobiet. Jeżeli nie lubisz spodni typu legginsy możesz zdecydować się na krótkie spodenki. Profesjonalną odzież na siłownię dla kobiet i mężczyzn znajdziesz  na fittimeshop.pl.

Obuwie sportowe to ostatni ważny element ubioru sportowca. Od nich zależy bardzo wiele. Dlatego też powinny być dostosowane do rodzaju uprawianego sportu. Na siłownie zaleca się obuwie przewiewne z bawełny, które łatwo wyprać w pralce. Buty powinny być lekkie i oddychać podczas ćwiczeń. A przy okazji te najbardziej uniwersalne, czyli treningowe lub do biegania. Ten rodzaj obuwia sprawdzi się przy każdej aktywności fizycznej na siłowni. Dobrze dobrane buty sportowe posłużą nam nawet wiele lat.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany