Talerze instrument – popularne rodzaje. Jak dobierać?

Talerze instrument to niezwykle ważne elementy w życiu każdego perkusisty czy też zespołu muzycznego. To właśnie dzięki nim można tworzyć wyjątkową i rytmiczną muzykę z ciekawym brzmieniem. Oczywiście kluczowe jest to, aby dobrać ich właściwy rodzaj i typ. Talerze perkusyjne są produkowane przez wielu znanych producentów, dlatego absolutnie niezbędne jest ich dokładne porównanie. Na tej podstawie muzycy dobiorą dla siebie idealne modele.

Talerze instrument – z jakiego materiału są wykonywane?

Talerze instrument warto dobierać m.in. pod kątem tworzonych utworów muzycznych. Każdy zespół wybiera dla siebie inne talerze perkusyjne, które są dopasowane do ich stylu tworzenia muzyki. Co istotniejsze wspomniane talerze mogą być wykonywane z różnych materiałów, w tym:

  • z mosiądzu – doskonale spisują się zwłaszcza podczas amatorskich prób i występów garażowych. Rzadko sięgają po nie profesjonalne grupy i muzycy. Sprawdzą się w szczególności u tych osób, którym zależy na mocnych uderzeniach i głębokich brzmieniach. Są wytrzymałe, niezbyt podatne na uszkodzenia i usterki, a do tego wykazują się podwyższoną trwałością,

  • z brązu B8 – zdecydowanie najbardziej popularne, ponieważ korzystają z nich zawodowcy. Charakteryzują się zadowalającą wytrzymałością oraz uniwersalnością. Gwarantują jasne, czyste i głębokie brzmienia,

  • z brązu B20 z dodatkiem sporej ilości cyny – również bardzo popularne ze względu na to, że sięgają po nie profesjonaliści. Odznaczają się szlachetnym i pełnym brzmieniem.

Jak widać talerze instrumenty można dobierać do swoich preferencji i zdecydować się na którąś z trzech powyższych propozycji. Bez rzeczowych analiz po prostu się nie obejdzie.

Talerze instrument – na jakie rodzaje można je podzielić?

Obecnie talerze instrument są podzielone na kilka ciekawych rodzajów. Duże znaczenie ma w tym przypadku ich sposób użytkowania, ale też konkretne przeznaczenie. Najpopularniejsze z dostępnych odmian to: Splash, Hi-Hat, Crash, Stacks, Bell, talerze efektowe oraz Ride. Wszystkie modele mają swoje mocne strony, dlatego warto je między sobą zestawić i na podstawie zebranych danych podjąć racjonalną decyzję, co do zakupu idealnych talerzy perkusyjnych.

Ogromną zaletą omawianych talerzy instrumentów jest ich stosunkowo przystępna cena. Należy do tego dorzucić różnorodność wyboru (warto wziąć pod lupę m.in. ich grubość oraz wagę) i możliwość zamawiania talerzy przy pomocy sieci internetowej. Odpowiednio dobrane talerze sprawdzą się zarówno podczas prób, jak i koncertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *