Tak serio, kim jest Hipster?

Mniej więcej wiesz kim jest taka osoba. To słowo klucz przewija się w mediach, na ulicy czy wśród znajomych. Kojarzysz, że to taki facet który jest dziwnie ubrany. Rurki. Broda..  W skrócie połączenie bezdomnego z artystą. No mniej więcej ale bardziej mniej niż więcej. Kiedyś było EMO, Punki, Metale a teraz są hipsterzy ( zaraz, zaraz też podobno już nie bo teraz są Drwale? ).  Niezależnie od subkultury wszystkie one mają jeden mianownik, to: manifest. Manifestowanie swojej inności i bunt przeciwko temu, co nas otacza. Bunt przeciwko zasadom, sformalizowanym schematom.

Jednak kiedy zostaniesz zapytany wprost ,,kim jest hipster’’ będziesz miał ogromne problemu z definicją takiej osoby.

W naszym mniemaniu Hipster jest osobą, która nie mieści się dokładnie w ramy jednej spójnej subkultury. Można by rzec, że to osoba która nie należy do żadnej z nich. Idąc dalej można by powiedzieć, że również TY możesz być hipsterem nawet o tym nie wiedząc.. Zatem definicja takiej osoby jest niezwykle niejasna.

Kim jest hipster?

Jednak aby nie komplikować jeszcze bardziej i aby usystematyzować wszechobecny chaos mocnastrona.com postanowiła stworzyć własną subiektywną definicję hipstera ( chociaż ta: bezdomny artysta – jest dla nas mistrzostwem świata )

Zatem najprościej to ujmując; hipster jest osobą która jest nawskrość świadoma. Jest osobą która wbrew pozorom nie jest metroseksualna i zależy jej na opinii innych. Zwykle nie zwraca uwagi na marki na metkach oraz na to co jest modne w tym sezonie. Miksuje ubrania z H&M wraz z tymi które pamiętają jeszcze lata jego dzieciństwa. Bez skrupułów chodzi do lumpeksu ale nie pogardzi też Guccim. Generalnie ma wszystko gdzieś ale jednak nie do końca. Efekt jego chaosu jest zamierzony i na swój sposób ciekawy – przynajmniej dla nas. Żyje w mieście ( choć z pozory sporo mieszkańców wsi wygląda jak hipster :).  Lubi czytać książki, głosuje zwykle na lewicę i słucha muzyki lekko alternatywnej. Zajada się burgerami jak również jest stałym bywalcem barów mlecznych. Czasem jego forma przerasta treść ale tylko czasem. Jest intelektualistą i artystyczną duszą która nie lubi korpo. Jest proekologiczny.

Jak być Hipsterem?

Określenie, Hipster, stał się dość często używany do identyfikacji każdego, że nie pojawia się nurt. Więc biodrówki wyróżniać się z tłumu. (Nawet jeśli pasują do ich stereotypowego niszy wyróżniała się z tłumu.) Osobiście „hipster” jest tylko o tylko etykietą, jaki kiedykolwiek czuł się komfortowo. Jest to subkultura tak niejasne może obejmować wszystkie sposoby grzechów, stylów i przywar.

W powojennej Polsce odpowiednikami hipsterów byli bikiniarze, którzy z kolei zachłystywali się wszystkim, co amerykańskie, kolorowe, z „lepszego” świata. Ich jednak można zrozumieć, buntowali się bowiem przynajmniej przeciw nieciekawej, szarej rzeczywistości. Współczesnych hipsterów, spędzających czas w modnych klubach bądź na shoppingu w galeriach handlowych, zrozumieć raczej trudno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *