Szybka rewitalizacja skóry przed ważnymi wydarzeniami – jaką metodę wybrać?

Różne okoliczności skłaniają nas do tego, aby w ekspresowym tempie zniwelować niektóre mankamenty urody. Mogą to być zarówno ważne wydarzenia w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Często rozpoczynamy wtedy kuracje domowe, od których oczekujemy niemal natychmiastowych efektów. A takie rezultaty można dużo łatwiej osiągnąć dzięki „bankietowym” zabiegom kosmetycznym.

Czym są tzw. zabiegi bankietowe?

Przeglądając informacje na temat profesjonalnych terapii pielęgnacyjnych, jakie są dostępne w salonach urody, często trafimy na wzmiankę, zgodnie z którą daną metodę można również zastosować jako tzw. zabieg bankietowy. O co wtedy chodzi? Przede wszystkim o to, że niektóre kuracje nie muszą być przeprowadzane wyłącznie w ramach serii spotkań w gabinecie. Wybrane zabiegi pielęgnacyjne zapewniają widoczne efekty, np. odświeżenie i wygładzenie skóry, również po jednorazowym wykonaniu. Co więcej, po ich przeprowadzeniu można od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Jakie zabiegi da się wykonać jednorazowo, w celu szybkiego poprawienia kondycji skóry? Doskonale sprawdzi się wtedy zarówno oxybrazja, jak i infuzja tlenowa. Ponadto, coraz większym zainteresowaniem wśród kuracji tego typu cieszy się Meso BB glam, czyli zabieg zapewniający błyskawiczne rozświetlenie cery.

 

Delikatne kuracje z użyciem tlenu hiperbarycznego

Infuzja tlenowa i oxybrazja to zabiegi, w których istotne jest zastosowanie tlenu hiperbarycznego (emitowanego pod wysokim ciśnieniem). Nie są to jednak metody gabinetowe o identycznym działaniu. W oxybrazji, oprócz wspomnianego już tlenu hiperbarycznego, wykorzystuje się również sól fizjologiczną. Dzięki takiemu połączeniu wspomniany zabieg pozwala na oczyszczenie oraz delikatne złuszczenie skóry. Nie bez powodu oxybrazja bywa także nazywana peelingiem wodno-tlenowym. Natomiast jednorazowe wykonanie takiego zabiegu skutkuje zarówno usunięciem zanieczyszczeń, zrogowaciałości oraz martwych komórek naskórka, jak i wyraźnym dotleniem skóry.

Z kolei w infuzji tlenowej kluczowe jest zastosowanie preparatu zawierającego substancje odżywcze. Tlen emitowany pod wysokim ciśnieniem zapewnia zaś głębokie wtłoczenie takiego kosmetyku w skórę. A może to być np. preparat z zawartością czarnego kawioru, który wykazuje właściwości odżywcze. I co najważniejsze, nawet po jednorazowym wykonaniu infuzji tlenowej skóra staje się nie tylko odświeżona, ale też wygładzona i promienna.

 

Sposób na błyskawiczne rozświetlenie skóry

Podczas ważnych wydarzeń rodzinnych czy służbowych, w których mamy odegrać kluczową rolę, zależy nam często na tym, aby jak najlepiej wypaść przed najbliższymi lub współpracownikami. A nie wszystkie mankamenty urody da się ukryć pod makijażem. W takich okolicznościach sprawdza się również zabieg, który pozwala na błyskawiczne rozświetlenie cery i np. zredukowanie cieni pod oczami. Meso BB glam, bo o tej kuracji mowa, wyróżnia się przede wszystkim bogactwem stosowanych składników aktywnych. W preparacie wykorzystywanym podczas zabiegu znajdują się nie tylko nieorganiczne pigmenty pochodzenia naturalnego, ale też witamina E, wosk pszczeli, kwas hialuronowy o wysokim stężeniu, alantoina oraz ekstrakty z awokado i aloesu. I to właśnie taka mieszanka dobroczynnych składników zapewnia natychmiastowe rozświetlenie oraz odżywienie skóry.

Meso BB glam można przeprowadzić zarówno w ramach kompleksowej kuracji, która składa się z 3-4 wizyt, jak i jednorazowo. W drugim przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, aby zabieg o charakterze „bankietowym” odbył się minimum 3-4 dni przed ważnym wydarzeniem. Wynika to z faktu, że preparat wykorzystywany w tej kuracji jest aplikowany przy użyciu aparatury, która wykonuje mikronakłucia na skórze. Zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego zagwarantuje zaś, że ewentualne zaróżowienie w obszarze zabiegowym zdąży zniknąć przed ważnym wydarzeniem.

 

Źródło: Qclinique.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *