Szukamy mieszkania – gdzie znajdziemy ciekawe oferty?

Rynek nieruchomości jest niezwykle zróżnicowany pod względem cenowym, lokalizacyjnym czy choćby standardu wykończenia. Również część osób jest zainteresowana mieszkaniami z rynku wtórnego, inni z kolei poszukiwać będą wyłącznie mieszkania prosto od dewelopera. Mnogość ogłoszeń ma zatem swoje ciemne i jasne strony. Jak zatem w gąszczu ofert mieszkaniowych wyszukać swoje wymarzone „M”?

 

Mieszkania do wyboru, do koloru

Przeszukiwanie Internetu w celu zapoznania się z panującym trendem na rynku mieszkaniowym wymaga niezwykłej wytrwałości i cierpliwości. Dzięki dużemu zróżnicowaniu oraz ogromnej ilości mieszkań na sprzedaż, możemy przebierać, wybierać i dopasowywać poszczególne propozycje do naszych oczekiwań. Jednak wymaga to dużych nakładów energii i czasu. Zanim trafimy na „nasze” mieszkanie, brniemy przez morze lokali, które zupełnie odbiegają od naszego wyobrażenia o własnym kącie.

Wyszukiwarki specjalizujące się w ogłoszeniach mieszkaniowych

Zazwyczaj pierwszym krokiem, jaki wykonuje poszukiwacz, jest wpisanie w wyszukiwarkę np. hasła „mieszkania na sprzedaż”. Pojawia się przed nami ok. 12 milionów wyników wyszukiwania… Trochę dużo… Jak zatem zawęzić poszukiwania? Warto wejść na stronę wyszukiwarki specjalizującej się w ogłoszeniach mieszkaniowych. Przykładem może być w tym przypadku domiporta.pl czy otodom.pl. Oczywiście, można skorzystać z takich portali jak allegro.pl, olx.pl czy gumtree.pl – jednak są to portale, które zajmują się w zasadzie wszystkim, przez co są bardziej ogólne i mniej precyzyjne. A kupno mieszkania to jednak spore przedsięwzięcie. Wyspecjalizowane wyszukiwarki mają choćby lepiej przystosowany system wyznaczania parametrów, po których łatwiej wyszukać mieszkania, które rzeczywiście są w stanie nas zainteresować. Mam tutaj na myśli choćby rok budowy, rodzaj zabudowy, materiały budowlane czy liczbę pięter, gdy planujemy kupno mieszkania w bloku. To bardzo przyspiesza poszukiwania.

Nowe mieszkania na sprzedaż

Na wyżej wymienionych portalach możemy znaleźć mieszkania zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego w proporcji mniej więcej 2:1. Czyli jest potencjał. Jednak w przypadku, gdy jesteśmy zdecydowani na mieszkanie prosto od dewelopera, to tak naprawdę lepiej skierować swoje poszukiwania w kierunku internetowych stron konkretnych firm deweloperskich działających w lokalizacjach, które nas interesują. Prawdą jest, że możemy znaleźć dokładnie te same mieszkania, co w wyszukiwarkach mieszkaniowych, ale jest jedno ale – a mianowicie bezpośrednio na stronie dewelopera uzyskamy informacje, które mogą nas zainteresować. Są to np. informacje o dniach otwartych, podczas których prezentowane lokale będą dostępne w obniżonych cenach lub informacje o przedsprzedażach i ofertach limitowanych. Przykładami mogą być tutaj: warszawski deweloper Marvipol Development oraz informacja na jego stronie o ofercie limitowanej dla Gości Dnia otwartego, podczas którego mieszkania dostępne będą w specjalnej, przedsprzedażowej cenie oraz gdański deweloper Allcon Osiedla proponujący cenowe niespodzianki dla zdecydowanych oraz konsultacje z fachowcami w zakresie aranżacji wnętrz. Tak więc warto zapoznać się z propozycjami pochodzącymi ze źródła – można liczyć na ciekawe zniżki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *